Logotyp Opryski 4 You
Szybki kontakt

Deratyzacja Mielec

Strona do wynajęcia

Liczna populacja niechcianych gryzoni lokalizujących się w okolicy siedlisk ludzkich (domy, mieszkania, placówki publiczne i komercyjne) jest powodem do pilnej interwencji odpowiednich służb. Wszelkie gryzonie stanowią zagrożenie dla zdrowia, ponieważ mogą być wektorem lub źródłem chorób groźnych dla ludzi bądź innych zwierząt. Deratyzacja jest formą niezbędnej i skutecznej ochrony człowieka przed bakteriami, wirusami czy ekto- i endopasożytami.

Producenci żywności są prawnie zobligowani do zapewnienia bezpieczeństwa ich produktów, tak więc proces deratyzacji jest niezbędnym elementem zapobiegania chorobom przenoszonym drogą pokarmową oraz innym zoonozom. Nie mniej jednak, do kontaktu oprócz firm zapraszamy również osoby prywatne, poszukujące specjalistów skutecznie pozbywających się kun, myszy, szczurów, czy też innych szkodników z każdego rodzaju budynków i pomieszczeń. Nasza firma deratyzacyjna specjalizuje się w usługach takich jak profesjonalne usuwanie szczurów, usuwanie myszy, usuwanie kun, usuwanie kretów, zwalczanie nornic i gwarantuje, że w wyniku procesu deratyzacji dany szkodnik nie powróci na miejsce wcześniej przed niego zajmowane.

Dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, dzięki czemu jesteśmy w stanie pozbyć się szkodników takich jak:

  • mysz domowa
  • mysz paletowa
  • szczur domowy
  • szczur wędrowny
  • kuna domowa
  • kuna leśna
  • kret europejski
  • nornica ruda
  • wszelkiego rodzaju inne gryzonie

Działamy kompleksowo, tak więc nasze działania rozpoczynamy od lokalizacji miejsca przebywania szkodników, doboru najbardziej optymalnych metod zwalczania, poprzez usunięcie i późniejsze zapobieganie ponownej kolonizacji obszaru. Do każdego zlecenia podchodzimy bardzo indywidualnie, dobierając najlepsze środki ochrony i zwalczania. Działamy w pełni dyskretnie, dzięki czemu nie musisz martwić się plotkami w okolicy.

USUWANIE SZCZURÓW MIELEC

Szczury to wyjątkowo niebezpieczne i nieprzyjemne gryzonie ze względu na możliwość przenoszenia różnych chorób oraz wywoływania strat wśród zapasów żywności.

Walka ze szczurami powinna być skuteczna i zdecydowana. Domowe sposoby warto odłożyć na bok, gdyż najczęściej są nieskuteczne. Ważne jest kompleksowe zwalczanie gryzoni, ponieważ w momencie gdy pozbędziemy się tylko części, pozostała grupa się i tak namnoży i uodporni na dotychczas stosowane środki. Każdy dzień zwłoki to ogromne ryzyko rozmnożenia się gryzoni! Pamiętaj, gryzonie rozmnażają się bardzo szybko i przejście dwóch osobników do całego stada trwa zaledwie kilkanaście dni!

Co powinniśmy zrobić w momencie niekontrolowanego namnożenia się populacji gryzoni? Przede wszystkim nie należy tracić pieniędzy na powszechnie dostępne środki na szczury. Trutki, półśrodki i pułapki, które może zakupić każdy, nie są i nie mogą być skuteczne. Te rozwiązania ze względu na swoją powszechność i dostępność nie są wystarczająco skuteczne, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dużą grupą szkodników. Ponadto zaobserwowaliśmy, że te środki chemiczne, które kiedyś były skuteczne wobec szczurów, dziś już nie działają. Nasi eksperci podejrzewają, że to za sprawą zanieczyszczenia środowiska. Rosnąca liczba toksycznych, chemicznych odpadów, w których grasują szczury, uodparnia te szkodniki na trutki chemiczne.

Najskuteczniejszą i najszybszą formą walki ze szczurami jest powierzenie całego procesu grupie specjalistów. Wystarczy jeden telefon, aby rozwiązać problem. Jak to dokładnie wygląda?

Dzwonisz. Przyjeżdżamy. Żaden z sąsiadów nie wie kim jesteśmy, ponieważ przyjeżdżamy nieoznakowanym samochodem. Oceniamy sytuację i wybieramy najlepszą metodę. Wdrażamy program zwalczania szkodników. Problem znika.

USUWANIE MYSZY MIELEC

Mysz domowa jest popularnym domowym pupilem, nie mniej jednak mało kto cieszy się z obecności dzikiej myszy w swojej piwnicy bądź garażu. Aktualnie myszy coraz częściej występują na działkach, ogrodach oraz w samych wnętrzach domów. Nie jest to jednak świeżo powstały problem, ponieważ już wieki temu człowiek w celu walki z tym gryzoniem postanowił oswoić dziko żyjące koty.

Najpopularniejszą rasą myszy jest mysz biała. Ten niewielki, niepozorny gryzoń, osiąga wielkość do dziesięciu centymetrów, nie licząc równie długiego ogona. Mysz domowa jest gatunkiem niezwykle inwazyjnym, przemieszczającym się wraz z człowiekiem. Co więcej, jest zdolna przystosować się do każdych warunków, włączając w to obszary o temperaturach nie wzrastających powyżej zera stopni. W sprzyjających warunkach myszy rozmnażają się wyjątkowo szybko. Młode osobniki osiągają dojrzałość płciową w ciągu dwóch - trzech miesięcy. Okres ciąży trwa do 21 dni, a w jednym miocie potrafi urodzić się nawet do dziewięciu młodych. Ponadto myszy rozmnażają się cały rok, rodząc nawet osiem razy.

Biorąc pod uwagę tempo rozmnażania, a także łatwość przystosowywania się do nowych warunków, gryzonie te uchodzą są za szczególnego szkodnika. Zwalczanie myszy to walka również z kuzynami myszy domowej, a więc z rasą o nazwie mysz polna, która potrafi siać nie mniejsze zniszczenia w zapasach. Problemem magazynów są myszy paletowe, które przemieszczają się na dalekie odległości bytując w paletach z żywnością.

Szkodnikiem jest każdy gatunek niechcianego gryzonia, wyrządzający straty w produkcji. Szczury i myszy potrafią doszczętnie zniszczyć całe ludzkie zbiory pożywienia; behawior myszy jest taki, że cały czas poszukuje jedzenia, ponieważ nie robi zapasów. Ze względu na fakt, że są to gryzonie wszystkożerne, sieją spustoszenie zarówno w magazynach zboża jak i w przechowywalniach produktów pochodzenia zwierzęcego. Ni e dziwi więc dlaczego przy pojawieniu się oznak bytowania myszy bądź szczurów, ludzie od razu zastanawiają się jak je zwalczyć.

Odchody oraz mocz myszy są źródłem zagrożenia biologicznego dla ludzi, dlatego ważnym jest aby jak najszybciej wychwycić pojedyńcze osobnik zapobiegając rozmnażaniu się. Dodatkowo sama mysz może być nosicielem wirusów, bakterii i pasożytów, a patrząc na preferencje tych gryzoni do magazynów, palet i kontenerów, niepokojąca jest myśl o tym, iż chory osobnik może podróżować tysiące kilometrów, będąc siewcą różnego rodzaju chorób.

Logotyp Opryski 4 You

Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA
Polecamy: Odkleszczanie i odkomarzanie | DDD Sochaczew | DDD Polska | Skup nieruchomości Warszawa | Skup nieruchomości Mazowieckie