Logotyp Opryski 4 You
Szybki kontakt

Deratyzacja Strzelin

Strona do wynajęcia

Rozległa populacja dzikich gryzoni lokalizujących się w okolicy ludzkich posiadłości (domy, mieszkania, placówki publiczne i komercyjne) jest jednym z powodów skłaniających do pilnej interwencji odpowiednich służb. Wolnożyjące gryzonie są rezerwuarem wielu chorób oraz wektorem dla licznych patogenów niebezpiecznych dla ludzi i innych zwierząt. Jedną z najskuteczniejszych form ochrony przed bakteriami, wirusami, grzybami, ekto- i endopasożytami jest deratyzacja.

Producenci żywności mają obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa żywności, co jest podyktowane prawnym obowiązkiem. Kwestia ta powoduje, że proces deratyzacji jest jednym z nieodłącznych elementów profilaktyki. Jesteśmy firmą, której zadaniem jest skuteczne pozbycie się kun, myszy, szczurów, czy też innych szkodników z każdego rodzaju budynków i pomieszczeń. Nasza firma deratyzacyjna w pełni legalnie specjalizuje się w usługach takich jak profesjonalne usuwanie szczurów, usuwanie myszy, usuwanie kun, usuwanie kretów, zwalczanie nornic i daje gwarancje, że w wyniku procesu deratyzacji dany szkodnik nie powróci na wcześniej zajmowane miejsce.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i odpowiedniemu wyposażeniu jesteśmy w stanie skutecznie wyeliminować szkodniki takie jak:

  • mysz domowa
  • mysz paletowa
  • szczur domowy
  • szczur wędrowny
  • kuna domowa
  • kuna leśna
  • kret europejski
  • nornica ruda
  • wszelkiego rodzaju inne gryzonie

Nasze działania są złożone i w pełni kompleksowe, tak więc działania rozpoczynamy od lokalizacji miejsca przebywania szkodników, doboru najbardziej optymalnych metod zwalczania, a następnie przechodzimy do usunięcia i późniejszego zapobiegania ponownej kolonizacji obszaru. Każde zlecenie stanowi dla nas indywidualną pracę, do której staramy się dobrać najbardziej optymalne środki i sposoby walki ze szkodnikami. Nie musisz martwić się opiniom sąsiadów - działamy dyskretnie, bez zbędnego zamieszania.

USUWANIE SZCZURÓW STRZELIN

Szczury to wyjątkowo uciążliwe i niebezpieczne zwierzęta, ponieważ mogą przenosić różne choroby oraz powodować starty wśród zapasów żywności. 

Najważniejsze, aby walka ze szczurami była skuteczna i zdecydowana. Domowe sposoby są najczęściej nieskuteczne, ponieważ szczury na drodze doboru naturalnego nauczyły się unikać wspomnianych metod. Niezwykle istotnym jest, aby kompleksowo zwalczać gryzonie, ponieważ w momencie pozbycia się tylko części, pozostała grupa i tak się namnoży i uodporni na stosowane do tej pory środki. Każdy dodatkowy dzień to ogromne ryzyko rozmnożenia się gryzoni! Pamiętaj, gryzonie rozmnażają się bardzo szybko i przejście dwóch osobników do całego stada trwa zaledwie kilkanaście dni!

Co powinniśmy zrobić w momencie niekontrolowanego namnożenia się populacji gryzoni? Przede wszystkim nie należy tracić pieniędzy na powszechnie dostępne środki na szczury. Trutki, półśrodki i pułapki, które może zakupić każdy, nie są i nie mogą być skuteczne. Te rozwiązania ze względu na swoją powszechność i dostępność nie są wystarczająco skuteczne, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dużą grupą szkodników. Ponadto zaobserwowaliśmy, że te środki chemiczne, które kiedyś były skuteczne wobec szczurów, dziś już nie działają. Nasi eksperci podejrzewają, że to za sprawą zanieczyszczenia środowiska. Rosnąca liczba toksycznych, chemicznych odpadów, w których grasują szczury, uodparnia te szkodniki na trutki chemiczne.

Najskuteczniejszą i najszybszą formą walki ze szczurami jest powierzenie całego procesu grupie specjalistów. Wystarczy jeden telefon, aby rozwiązać problem. Jak to dokładnie wygląda?

Dzwonisz. Przyjeżdżamy. Żaden z sąsiadów nie wie kim jesteśmy, ponieważ przyjeżdżamy nieoznakowanym samochodem. Oceniamy sytuację i wybieramy najlepszą metodę. Wdrażamy program zwalczania szkodników. Problem znika.

USUWANIE MYSZY STRZELIN

Mysz domowa jest popularnym domowym pupilem, nie mniej jednak mało kto cieszy się z obecności dzikiej myszy w swojej piwnicy bądź garażu. Aktualnie myszy coraz częściej występują na działkach, ogrodach oraz w samych wnętrzach domów. Nie jest to jednak świeżo powstały problem, ponieważ już wieki temu człowiek w celu walki z tym gryzoniem postanowił oswoić dziko żyjące koty.

Najpopularniejszą rasą myszy jest mysz biała. Ten niewielki, niepozorny gryzoń, osiąga wielkość do dziesięciu centymetrów, nie licząc równie długiego ogona. Mysz domowa jest gatunkiem niezwykle inwazyjnym, przemieszczającym się wraz z człowiekiem. Co więcej, jest zdolna przystosować się do każdych warunków, włączając w to obszary o temperaturach nie wzrastających powyżej zera stopni. W sprzyjających warunkach myszy rozmnażają się wyjątkowo szybko. Młode osobniki osiągają dojrzałość płciową w ciągu dwóch - trzech miesięcy. Okres ciąży trwa do 21 dni, a w jednym miocie potrafi urodzić się nawet do dziewięciu młodych. Ponadto myszy rozmnażają się cały rok, rodząc nawet osiem razy.

Biorąc pod uwagę tempo rozmnażania, a także łatwość przystosowywania się do nowych warunków, gryzonie te uchodzą są za szczególnego szkodnika. Zwalczanie myszy to walka również z kuzynami myszy domowej, a więc z rasą o nazwie mysz polna, która potrafi siać nie mniejsze zniszczenia w zapasach. Problemem magazynów są myszy paletowe, które przemieszczają się na dalekie odległości bytując w paletach z żywnością.

Szkodnikiem jest każdy gatunek niechcianego gryzonia, wyrządzający straty w produkcji. Szczury i myszy potrafią doszczętnie zniszczyć całe ludzkie zbiory pożywienia; behawior myszy jest taki, że cały czas poszukuje jedzenia, ponieważ nie robi zapasów. Ze względu na fakt, że są to gryzonie wszystkożerne, sieją spustoszenie zarówno w magazynach zboża jak i w przechowywalniach produktów pochodzenia zwierzęcego. Ni e dziwi więc dlaczego przy pojawieniu się oznak bytowania myszy bądź szczurów, ludzie od razu zastanawiają się jak je zwalczyć.

Odchody oraz mocz myszy są źródłem zagrożenia biologicznego dla ludzi, dlatego ważnym jest aby jak najszybciej wychwycić pojedyńcze osobnik zapobiegając rozmnażaniu się. Dodatkowo sama mysz może być nosicielem wirusów, bakterii i pasożytów, a patrząc na preferencje tych gryzoni do magazynów, palet i kontenerów, niepokojąca jest myśl o tym, iż chory osobnik może podróżować tysiące kilometrów, będąc siewcą różnego rodzaju chorób.

Logotyp Opryski 4 You

Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA
Polecamy: Odkleszczanie i odkomarzanie | DDD Sochaczew | DDD Polska | Skup nieruchomości Warszawa | Skup nieruchomości Mazowieckie