DEZYNFEKCJA I DEZYNSEKCJA ODZIEŻY - KURS ONLINE

DEZYNSEKCJA I DEZYNFEKCJA ODZIEŻY I INNYCH PRZEDMIOTÓW
KURS INTERNETOWY ONLINE

Bardzo często napotykanym problemem jest skuteczne rozróżnienie dwóch zabiegów o nazwie : dezynsekcja oraz dezynfekcja. Pomimo iż często doskonale zdajemy sobie sprawę z przypadłości, która nas dotknęła, i jesteśmy w stanie ją w pełni przedstawić, zdarza się jednak, że nie możemy sobie poradzić z użycie właściwej nazwy.

Dezynsekcja oraz dezynfekcja, pomimo że podobnie brzmią, różnią się jednak od siebie znacznie. Oto podstawowe różnice:

Zastosowanie

Dezynsekcja polega na zminimalizowaniu bądź całkowitym wyeliminowaniu całej gamy niepożądanych insektów z przestrzeni okupowanej przez ludzi. Bardzo skuteczne w takim działaniu są różnego rodzaju środki owadobójcze, zapobiegające przedostawaniu się insektów do środka, bądź też zabijające owady już w nim będące.

Dezynfekcja natomiast jest procesem, podczas którego zdecydowana większość bądź niemal wszystkie mikroorganizmy, znajdujące się na ubraniach, stałych powierzchniach czy też ranach, są zabijane poprzez zastosowanie odpowiedniego środka chemicznego, promieni ultrafioletowych czy też po prostu ogrzewania.

Dezynsekcję wykonujemy najczęściej w domach, w miejscach, w których pracujemy, jak i również w budynkach publicznych. Zdarza się również, iż dezynsekcja może być wykonywana w terenie (np. odkomarzanie).

W przypadku dezynfekcji sytuacja jest prosta: wykonujemy ją w miejscach, w których na bieżąco musi być utrzymana bezwzględna czystość i sterylność, a więc przede wszystkim w szpitalach, przychodniach czy też w różnego rodzaju innych placówkach medycznych.

Dezynsekcja i dezynfekcja online

Nasz kurs w pełni przeprowadzamy online za pomocą Internetu. Otrzymasz materiały oraz link do wypełnienia testów. Testy są sprawdzane i po ich pozytywnej weryfikacji otrzymasz informację oraz certyfikat ukończenia kursu.

WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY
Przewiń do góry

UWAGA!

W związku z toczącą się walką z COVID-19, wszystkie szkolenia są zawieszone do odwołania!

Zapraszamy wkrótce.