Odkomarzanie Wałbrzych

Wiosna oznacza pojawienie się młodych komarów, a tym samym liczne ukąszenia ludzi i zwierząt. Plaga komarów pod domem jest wyjątkowo uciążliwa i niebezpieczna, ponieważ owady te są wektorem wielu groźnych chorób. Jeśli wspomniany problem jest Ci bliski, to czas by skorzystać z usług odkomarzanie Wałbrzych.

Metodą wykorzystywaną przez nas w codziennej praktyce jest zamgławianie. Procedura ta polega na równomiernym naniesieniu preparatu na powierzchnie. Metoda ta jest referencyjną w naszej firmie, ponieważ dociera do większej ilości trudno dostępnych miejsc:

  • ściany budynków,
  • krzaki,
  • zarośla,
  • trawa.

Preparat wykazuje wysoką skuteczność w walce z komarami znajdującymi się na zamgławianych powierzchniach. Dodatkową zaletą jest fakt, że substancja aktywna wzbogacana jest zagęszczaczem mającym na celu utrzymanie preparatu na roślinach mimo padającego deszczu. Sprawia to, że zamgławianie jest procesem wyjątkowo ekonomicznym i skutecznym.

Nieodłącznym elementem strategii walki z komarami jest pozbycie się zimujących samic komarów, ponieważ tylko dzięki temu jesteśmy w stanie podtrzymać efekt do następnej wiosny.

Wszelkie procedury przeprowadzamy zgodnie z zaleceniami producentów wykorzystywanych przez nas środków. Daje to gwarancję bezpieczeństwa i skutecznego działania. Wspominany proces powinien zostać przeprowadzony po zachodzie słońca lub w pochmurne dni, ponieważ podnosi to efektywność całego zabiegu. Godziny po zmroku przynoszą najlepszy skutek oraz chronią przed substancją inne gatunki np. pszczoły.

ZWALCZANIE KOMARÓW WAŁBRZYCH

Dysponujemy odpowiednimi uprawnieniami oraz karty charakterystyk środków do wglądu.

Świadczymy usługi zarówno dla osób prywatnych oraz dla:
– wspólnot mieszkaniowych,
– spółdzielni,
– miast i gmin,
– firm,
– szkół i przedszkoli,
– innych instytucji.

APARAT GĘBOWY

Aparat gębowy kłująco-ssący.

1 of 6
ODNÓŻA PRZEDNIE

Odnóża przednie.

2 of 6
ODNÓŻA TYLNE

Odnóża tylne.

3 of 6
ODNÓŻA ŚRODKOWE

Odnóża tylne.

4 of 6
SKRZYDŁA

Skrzydła.

5 of 6
ODWŁOK

Odwłok.

6 of 6

USUWANIE KOMARÓW WAŁBRZYCH

Pierwszym elementem naszej współpracy jest przyjazd do docelowego miejsca pracy oraz przeprowadzenie dokładnego audytu. Jest to ważna część procesu odkomarzania Wałbrzych.

Odkomarzanie Wałbrzych to zabieg dedykowany wszystkim, którzy zmagają się z plagą komarów.

Już nie musisz się martwić chmarą komarów – nasza firma dysponuje celnymi środkami by trwale pokonać problem!

Odkomarzanie jest zabiegiem wykonywanym na wolnym powietrzu, poza ścianami pomieszczeń. Oznacza to, że jego efekty są wystawione na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz. Dzięki zastosowanym substancjom pomocniczym w używanych przez nas preparatach, woda nie jest przeszkodą do aktywnego działania substancji. Dzieje się tak za sprawą specjalnego nośnika, który przykleja się do liści, a jednocześnie staje się dużo bardziej odporny na działanie warunków atmosferycznych. Wspomniane czynniki sprawiają, że przeprowadzany przez nas zabieg jest wyjątkowo skuteczny.

Na skuteczność zabiegu wpływa kilka czynników, m.in. wielkość obszaru na którym wykonywany jest zabieg. Efektywność zabiegu wzrasta wraz z wielkością odkomarzanego obszaru. Elementem równie istotnym na jakość procesu, jest ilość zarośli: zabieg jest najbardziej skuteczny na terenie obficie porośniętym krzewami i innymi zaroślami.

Naszą firmę tworzy zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Skutecznie namierzamy potencjalne miejsca, gdzie mogą lub rozwijają się larwy komarów (zabudowania oraz teren przylegający). Patrolujemy teren dookoła działki, szukamy źródła stojącej wody i miejsc zawilgoconych. Ważnym elementem naszego działania, jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z właścicielami posesji – niejednokrotnie dostarcza nam cennych wskazówek.

Zalecenia które najczęściej powierzamy Klientom podczas pierwszych oględzin to: usprawnić rynny, udrożnić rowy odprowadzające nadmiar wody, zasypać wgłębienia terenu ze stającą wodą itp. Z naczyń ogrodowych należy pozbyć się zebranej w nich wody deszczowej lub zalecamy użycie larwicydu.

Po rozpoznaniu nadchodzi czas na odkomarzanie:
W przypadku wykrycia źródeł stojącej wody, które są najczęstszym źródłem komarów, stosuje się preparat larwicyd (bakteria Bacillus Thuringiensis posiadająca właściwości owadobójcze lub specjalistyczny filtr na wodę) bezpośrednio w stronę wody. Co ważne, jest to nieszkodliwa dla człowieka i środowiska naturalnego substancja powodująca choroby komarów i meszek, a tym samym ostatecznie uśmiercająca je.

Następnym krokiem jest przystąpienie do usuwania osobników dorosłych, najczęściej metodą zamgławiania. Gwarancją trwałego efektu jest przeprowadzenie całego procesu w najbardziej optymalnych warunkach środowiska. Cała procedura polega na zamgławianiu elewacji budynku (do pewnej wysokości), traw, krzewów i w miarę możliwości terenu bezpośrednio przyległego do działki. W taki sposób powstaje pas ochronny, odstraszający komary i meszki przed inwazją z zewnątrz. Posiada on skuteczność owadobójczą przez okres kilku miesięcy przy średnio obfitych opadach deszczu.

Świadczone przez nas usługi odkomarzanie Wałbrzych są efektywne i skuteczne – powodują, że niechciane owady znikną, a komfort życia w naszym otoczeniu wzrasta niemalże natychmiast.

Przewiń do góry

Strona do wynajęcia

Jesli zajmujesz się usługami DDD w tej miejscowości i chcesz wynająć tę stronę, dołącz do naszego programu partnerskiego

Napisz na kontakt@opryski4you.pl