Odpluskwianie Miastko

Firma Opryski4you.pl specjalizuje się w usuwaniu szkodników takich jak m.in pluskwa domowa w MiastkuPosiadamy zarówno wysokie kwalifikacje, doświadczenie i sprzęt, który pozwala nam skutecznie usuwać takie pasożyty jak właśnie pluskwa domowa. Zwalczamy pluskwy sprawdzonymi i legalnymi metodami.

Opryski4you.pl Twoim gwarantem skuteczności:

  • Realizujemy nasze usługi dostosowując się do oczekiwań Klienta. Na miejsce możemy przyjechać anonimowo, nieoznakowanym samochodem
  • Używane przez nas metody oraz środki są sprawdzone i efektywne. Setki przeprowadzonych zabiegów pozwoliły nam zyskać odpowiednie umiejętności i doświadczenie
  • Rzetelnie sprawdzamy każde z miejsc, w którym będziemy wykonywać zabiegi. To pierwszy, niezwykle istotny krok w stronę efektywnego przeprowadzenia procesu odpluskwiania Miastko

PLUSKWY – DLACZEGO SĄ TAK TRUDNE DO USUNIĘCIA?

Pluskowate (łac. Cimicidae) to szkodniki niezwykle odporne na warunki środowiska. Pierwsze wzmianki o ich występowaniu pochodzą ze starożytności, co dowodzi, że człowiek zmaga się z nimi nie tylko w dzisiejszych czasach…

Trudność w walce z pluskawmi domowymi polega na tym, że z biegiem czasu na drodze ewolucji i doboru naturalnego, wykształciły one oporność na większość stosowanych środków chemicznych, przez co próby ich usunięcia domowymi sposobami niejednokrotnie kończą się fiaskiem. Precyzyjność i indywidualny dobór metody są zatem kluczem do sukcesu.
Pluskwa to krwiopijny stawonóg, który w zależności od ilości spożytego pokarmu (krwi) przybiera barwę od słomkowej do brunatno-czerwonej. Pluskwa nie posiada skrzydeł, a co za tym idzie – nie lata. Jak wszystkie owady charakteryzuje się trzema parami odnóży krocznych. Ma również charakterystyczny zaoblony odwłok na którym przy użyciu szkła powiększającego możemy zaobserwować  fakturę prążków.
Ja odróżnić samca od samicy? Samice są większe i bardziej okrągłe. Po zapłodnieniu samica składa biało-perłowe jaja w bezpieczne miejscu. Dzieje się to najczęściej wiosną. Jaja są przyklejane do podłoża lepką wydzieliną, co nastarcza trudności podczas usuwania ich z powierzchni.

BUDOWA PLUSKWY

Oczy

Małe oczy służą pluskwie głównie do sprawdzania, czy jest już wystarczająco ciemno, aby wyruszyć na poszukiwanie ofiary.

1 of 5
Stopy

Każda stopa wyposażona jest w dwa małe haczyki. Dzięki nim pluskwa może utrzymywać się i wspinać po nierównych powierzchniach.

2 of 5
Ssawka

Podobny do igły aparat gębowy jest chroniony twardą okrywą. Kiedy owad nie je, chowa ssawkę pod ciałem

3 of 5
Odwłok

Kiedy pluskwa szuka pożywienia, jej odwłok jest brązowy i pomarszczony. W czasie jedzenia odwłok staje się rozdęty i purpurowy od krwi, którą się odżywia.

4 of 5
Czułki

Dzięki wrażliwym czułkom owad łatwo wykrywa zapach lub ciepło ciała ofiary.

5 of 5

Po zgnieceniu pluskwy wyczuwalny jest charakterystyczny, nieprzyjemny zapach. Jest on efektem specyficznych substancji wydzielanych przez pluskwy. Charakterystyczne dla pluskwy jest to, że może się ona wgryźć w skórę więcej niż jeden raz. W trakcie jednego posiłku może pić nawet do 15 minut, ale najczęściej pożywienie trwa od 3 do 5 minut. Jeden osobnik jest w stanie przyjąć ilość krwi odpowiadającą kilkakrotności jego masy ciała!

Częściej na skórze pasożytują samice, co wynika z faktu składania jaj – żeńskie osobniki potrzebują więcej pokarmu by móc się rozmnażać.
Zgodnie ze swoją naturą, pluskwy wybierają unikanie oświetlonych miejsc, co ułatwia im ich budowa anatomiczna – są spłaszczone grzbieto-brzusznie, dzięki czemu mogą przebywać w trudno dostępnych miejscach- szczelinach, szparach itd. Pojawienie się pluskiew w ciągu dnia może świadczyć o znaczącym powiększeniu się populacji.
Pluska łóżkowa jest potoczną nazwą pluskwy domowej. Określenie to wzięło się z faktu przebywania jej w pobliżu łóżek, gdzie śpią główni żywiciele- ludzie.

UGRYZIENIE PLUSKWY

Pluskwa domowa to pasożyt, który żywi się krwią ludzi i innych ssaków. O pojawieniu się tego owada w domu świadczy zwykle widoczne na skórze ugryzienie pluskwy. Likwidacja pluskiew może okazać się niezwykle trudna. Również samo ugryzienie pluskwy często powoduje uciążliwe objawy, ale może też prowadzić do stanów chorobowych.

Jak wygląda ugryzienie pluskwy?

Głównym żywicielem dla pluskw domowych jest człowiek. Owady te najczęściej atakują w nocy gdy jest ciemno, a człowiek pogrążony jest we śnie. Żywiciel odnajdywany jest za pomocą czułek. Objawy rozwijające się u ludzi są zależne od organizmu. U niektórych osób nie występują żadne symptomy, zaś u innych ugryzienia mogą być równoznaczne z silnymi dolegliwościami, a nawet pojawieniem się stanów chorobowych. Co ciekawe, samo ugryzienie pluskwy nie jest bolesne, a to ze względu na wstrzykiwaną substancję znieczulającą.

Ugryzienie pluskwy nie zawsze jest bardzo charakterystyczne, czasem można je pomylić z ukąszeniem komara, pchły lub wszy, ale również z innymi zmianami skórnymi. Ślad w miejscu ugryzienia jest niewielki lub nawet niedostrzegalny. W przypadku braku objawów trudno określić, czy winna jest pluskwa. Jeśli natomiast zauważymy kilka śladów w niewielkiej odległości (w jednej linii lub tworzących trójkąt), z dużym prawdopodobieństwem wskazuje to na ugryzienie pluskwy.

Głównym symptomem ugryzienia pluskwy jest pojawienie się czerwonych obszarów na skórze. Wokół nich może ujawnić się rumień. Owe ślady nie są raczej bolesne, ale mogą wywoływać mocne uczucie swędzenia skóry. Takie czerwone obszary pojawiają się zazwyczaj na odsłoniętych podczas snu obszarach ciała, takich jak: szyja, brzuch, nogi, stopy. Dorosłej pluskwie do przeżycia wystarcza pobranie krwi od żywiciela co kilka dni.

Przewiń do góry

Strona do wynajęcia

Jesli zajmujesz się usługami DDD w tej miejscowości i chcesz wynająć tę stronę, dołącz do naszego programu partnerskiego

Napisz na kontakt@opryski4you.pl