Dezynfekcja to proces zmniejszania liczby szkodliwych mikroorganizmów i patogenów do poziomu, przy którym nie będą stwarzać ryzyka zakażenia poprzez żywność, zainfekowane powierzchnie lub przedmioty. Dezynfekcja jest skuteczna dopiero po dokładnym oczyszczeniu i zdezynfekowaniu wszystkich zanieczyszczonych powierzchni i przedmiotów.

Szczególnym rodzajem dezynfekcji jest dezynfekcja wielkopowierzchniowa. Niestety, często zdarza się, że konieczne jest zidentyfikowano groźnego wirusa czy bakterie w dużych obiektach, jak biurowce, magazyny, hale produkcyjne, hale sportowe. W takim przypadku konieczna jest obsługa zlecenia przez firmę posiadającą odpowiednią kadrę i zasoby.

Posiadamy odpowiednią liczbę zamgławiaczy czy ozonatorów, która zdoła zdezynfekować zarówno hipermarket, instytucje użyteczności publicznej, hale sportowe, magazynowe, produkcyjne, zakłady karne i wiele wiele innych.

Proces dezynfekcji dużych powierzchni

Proces rozpoczyna się od szczegółowej ogólnej i szczegółowej oceny ryzyka w miejscu, która zostanie przeprowadzona przez naszego wykwalifikowanego technika, przed przeprowadzeniem określonej obróbki, która jest odpowiednia dla nieruchomości, w sposób bezpieczny i skuteczny.

Następnym krokiem jest odizolowanie obszaru, który ma być poddany zabiegowi, dokładne oczyszczenie i odkażenie wszystkich potencjalnie zanieczyszczonych obszarów o wysokim kontakcie i punktów dotykowych, takich jak klamki, poręcze, przełączniki, obszary wspólne, korytarze i meble, klatki schodowe, maszyny i sprzęt ( w zakładach przemysłowych i produkcyjnych) i innych. Po procesie dezynfekcji nasi technicy rozpoczynają dezynfekcję za pomocą ultra-niskiej objętości (ULV) zamgławiania lub spryskiwania powierzchni ultradrobnymi kroplami produktu dezynfekującego, dzięki czemu są w stanie skutecznie leczyć duże obszary w krótkim czasie. Nasze leczenie jest dokładne i obejmuje nawet trudno dostępne miejsca, wszystkie meble czy sprzęt. Wszelkie potencjalnie niebezpieczne odpady są usuwane w celu uniknięcia zanieczyszczenia krzyżowego, traktowane są skrupulatnie i usuwane w możliwie najbezpieczniejszy sposób, zgodnie ze wszystkimi przepisami i normami dotyczącymi gospodarki odpadami.

Dezynfekcja wielkopowierzchniowa po COVID-19

W przypadku potwierdzonego lub podejrzewanego przypadku COVID-19  w Twojej siedzibie, nasze usługi odkażania i dezynfekcji są dostępne dopiero po ewakuacji nieruchomości przez co najmniej 72 godziny po zgłoszeniu lub potwierdzeniu przypadku. Istnieją badania naukowe i badania, które pokazują, że ilość wirusa na zainfekowanych powierzchniach znacznie spada po 72 godzinach. Ściśle przestrzegamy wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i rządu Wielkiej Brytanii, bez żadnych kompromisów dla zdrowia i bezpieczeństwa naszych klientów i techników. W przypadku, gdy w Twojej siedzibie nie ma potwierdzonego lub podejrzewanego przypadku Covid-19, nasze usługi dezynfekcji i dezynfekcji mogą być dostępne w ciągu 24 godzin od telefonu, w zależności od dostępności.

Środki dezynfekujące, których używamy przeciwko skażeniu i potencjalnie zakażonym obiektom, mają naukowo udowodnioną skuteczność przeciwko różnym patogenom i aktywności wirusobójczej, w tym wirusom otoczkowym, takim jak niektóre ludzkie szczepy koronawirusa. Stosowane przez nas środki dezynfekujące zostały przetestowane pod kątem adenowirusa i mysiego norowirusa, zgodnie z normą europejską EN14476 dotyczącą wykazywania wirusobójczego działania środka dezynfekującego przeciwko wirusowi opłaszczowemu.

Aktywność wirusobójcza została przetestowana po 5 minutach kontaktu w czystych warunkach i wykazała aktywność przeciwko wirusom otoczkowym, takim jak niektóre szczepy ludzkiego koronawirusa, wirus grypy, ludzki wirus niedoboru odporności (HIV), wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, a także E. Bakterie Coli i Salmonella.

Dezynfekcja wielkopowierzchniowa w całej Polsce

Opracowaliśmy skuteczne metody świadczenia najwyższej jakości usług dezynfekcji wielkopowierzchniowej w całej Polsce, łącząc najnowsze produkty czyszczące z zespołami wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów, aby zapewnić, że właściwie nie będzie żadnych niechcianych gości w postaci bakterii, grzybów, wirusów i innych drobnoustrojów.

Jeśli nie masz pewności co do bezpieczeństwa swojego zakładu lub lokalu lub po prostu chcesz profesjonalnej dezynfekcji, zadzwoń do nas, aby umówić się na pełną dezynfekcję, po której nastąpi wytarcie, aby zapewnić usunięcie wszystkich zagrożeń i przywrócenie higieny w pomieszczeniu.

Współpracujemy z nieruchomościami mieszkalnymi i komercyjnymi na terenie całego kraju.

Przewiń do góry