Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Przygotowania do zabiegu

Często otrzymujemy pytania dotyczące przygotowania mieszkania do zabiegów dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji, ozonowania oraz odpluskwiania. Niektóre insekty nie wymagają specjalnych przygotowań, jednak w przypadku innych szkodników właściwe przygotowanie jest kluczowe dla sukcesu lub porażki w walce z nimi. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szczegółowe
opisy procedur.

Poprawne przygotowanie mieszkania lub innych pomieszczeń ma istotny wpływ na bezpieczeństwo oraz efektywność pracy. Dzięki temu zabiegi dezynsekcji są bardziej skuteczne, a substancje aktywne działają dłużej, co przekłada się na lepsze efekty końcowe.

Przed przeprowadzeniem zabiegu dezynsekcji należy dokładnie umyć podłogi oraz powierzchnie, które zostaną poddane obróbce. Poza tym należy upewnić się, że w pomieszczeniu nie ma jedzenia lub naczynia z jedzeniem i innych przedmiotów, które mają bezpośredni kontakt z jamą ustną lub ciałem.

Dezynsekcja, czyli proces eliminacji insektów, może być realizowana za pomocą różnorodnych metod. Do najpopularniejszych z nich zaliczają się: oprysk, zamgławianie ULV, żelowanie oraz zintegrowane metody IPM, które łączą w sobie metody chemiczne i niechemiczne. W ramach tych technik stosowane są substancje takie jak płyny, mgły czy żele, które nanoszone są na powierzchnie poddawane dezynsekcji. Oprócz tego, wykorzystywane są również metody niechemiczne.

Sposób przygotowania mieszkania do dezynsekcji zależy przede wszystkim od metody i rodzaju stosowanej substancji oraz od typu insekta, który ma zostać zwalczony.

?To się nazywa dobrze przygotowane mieszkanie ?

Opublikowany przez Ogólnopolskie Centrum Dezynsekcji Dezynfekcji Deratyzacji Piątek, 20 stycznia 2023

?To się nazywa dobrze przygotowane mieszkanie ?

Opublikowany przez Ogólnopolskie Centrum Dezynsekcji Dezynfekcji Deratyzacji Piątek, 20 stycznia 2023

Jak przygotować się do oprysku i zamgławiania ULV w celu zwalczania pluskiew domowych?

Zwalczanie pluskiew domowych to wyzwanie, nawet dla firmy DDD. Te insekty potrafią szybko się zadomowić w naszych łóżkach i pozbycie się ich może być trudne. Dlatego, aby zabiegi odpluskwiania były skuteczne, należy się do nich odpowiednio przygotować.

Pierwszym krokiem jest posprzątanie mieszkania dzień przed wizytą specjalisty. Należy odkurzyć oraz umyć podłogi, najlepiej zdjąć  listwy przypodłogowe a jeśli nie jest ,to możliwe dokładnie je umyć, ponieważ środki stosowane do zwalczania pluskiew działają dużo skuteczniej na czystych powierzchniach. Po zabiegu nie należy zmywać powierzchni, na których zazwyczaj bytują pluskwy, więc lepiej to zrobić przed wizytą.

Należy przygotować grubsze plastikowe worki na śmieci. Latem najlepiej wybierać czarne worki, aby móc w nich przechowywać rzeczy do ogrzania lub ewentualnego zabezpieczenia. Należy opróżnić wszystkie łóżka, ściągając z nich całą pościel, poduszki, poszewki, prześcieradła i koce i schować je do worków, aby można było spryskać nawet najgłębsze zakamarki łóżka.

Wszystkie rzeczy wyjęte z łóżek należy spakować do worków. W workach powinny znaleźć się pościel, poszewki, prześcieradła, koce, piżamy, poduszki, maskotki, zabawki i inne rzeczy z łóżka, foteli i ich okolic, które można uprać lub zabezpieczyć. Należy także zdjąć i spakować firanki i zasłony. 

Worki należy szczelnie zamknąć i wynieść do prania. Należy przenieść je do łazienki,pralni, na balkon lub podwórze, aby mieć więcej miejsca w pokojach podczas zabiegu i nie roznosić pluskiew po mieszkaniu . Rzeczy z worków należy wyprać w temperaturze 50-60°C lub w okresie letnim,wygrzewać worki w pełnym słońcu, aby usunąć pluskwy. Jeśli pranie nie jest możliwe, np. w przypadku kołder, pierzyn lub poduszek, należy skorzystać z innego sposobu podgrzania ich do temperatury min. 50-60 stopni.

Przykryj akwarium folią lub wynieś je z pomieszczenia, aby środki dezynsekcyjne nie dostały się do wody.

Warto pamiętać, że zabiegi odpluskwiania powinny być przeprowadzane minimum dwa razy, aby uniknąć nawrotów infestacji. 

Zazwyczaj zabieg odpluskwiania trwa od 20 do 60 minut, w zależności od kilku czynników, takich jak liczba łóżek, kanap, foteli, materacy, liczba pokoi i ich metraż, a także przygotowanie mieszkania. Po zakończeniu zabiegu należy opuścić pomieszczenie od 1 do 3 godzin (przy zamgławianiu) lub około 2-3 godzin (przy opryskiwaniu). Opuszczamy mieszkanie po to, by użyte środki odpowiednio się rozprowadziły, osiadły i wyschły.

Po powrocie do mieszkania lub chęci skorzystania z niego (po upływie nie wcześniej niż 1-3 godzin lub później) należy przewietrzyć pomieszczenie, robiąc przeciąg i wietrząc je przez około godzinę.

Bardzo ważne jest, aby nie zniszczyć efektów zabiegu odkurzaniem, zamiataniem lub zmywaniemnewralgicznych miejsc, w których bytują pluskwy. Dlatego nie należy zmywać, odkurzać ani zamiatać 20-30 cm od ścian, pod meblami i w okolicach łóżek, ponieważ to mechanicznie
uszkodzi nasze preparaty i spowoduje, że będą działać słabiej lub przestaną w ogóle działać.

Powierzchnie, które mogą mieć kontakt z jedzeniem, należy umyć, ale nie można dopuścić, aby preparat dostał się w jakikolwiek sposób do jamy ustnej. Zaleca się umycie zlewu, blatów kuchennych, stołów i innych miejsc przechowywania jedzenia. Do zmycia powierzchni nie jest konieczny żaden specjalistyczny środek, wystarczy zwykły detergent i woda. Można również umyć podłogę w miejscach, gdzie się chodzi, ale pamiętaj, aby zostawić barierę ochronną i nie zmywać środków 20-30 cm od ścian, pod meblami i łóżkami oraz wokół nich. Jeśli w domu są małe dzieci, należy zmyć podłogi, po których raczkują oraz miejsca, których mogą dotykać.

Preparat powinien pozostać tylko tam, gdzie są pluskwy, a nie powinien mieć kontaktu z ludźmi.

 

Tym razem musieliśmy rozebrać łóżko do rosołu ?. #pluskwywdomu #pluskwa

Opublikowany przez Ogólnopolskie Centrum Dezynsekcji Dezynfekcji Deratyzacji Poniedziałek, 6 marca 2023

Tym razem musieliśmy rozebrać łóżko do rosołu ?. #pluskwywdomu #pluskwa

Opublikowany przez Ogólnopolskie Centrum Dezynsekcji Dezynfekcji Deratyzacji Poniedziałek, 6 marca 2023

Nasz specjalista na miejscu przeprowadza szereg działań, aby upewnić się, że mieszkanie jest odpowiednio przygotowane do zabiegu. W razie potrzeby, pomaga w poprawieniu warunków i udziela wskazówek dotyczących przygotowania mieszkania przed kolejnymi zabiegami.

Następnie, przystępuje do wywiadu oraz dokładnej lustracji miejsca, gdzie występują pluskwy.

Nasz specjalista udziela również cennych porad dotyczących zapobiegania ponownemu pojawieniu się pluskiew w domu. 

W celu skutecznego odpluskwienia mieszkanie, dokładnie spryskujemy miejsca, w których pluskwy najczęściej przebywają. Są to m.in. łóżka, listwy przypodłogowe, cokoły, ściany, tyły mebli, tyły obrazów i zdjęć, okolice gniazdek elektrycznych, karnisze, parapety, oraz inne szczeliny i zaciemnione miejsca. W przypadku takich konieczności, pryskamy również podłogę w kuchni i łazience.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Chcemy, aby zabiegi, które przeprowadzamy, były dla Państwa bezstresowe. Jesteśmy profesjonalistami i zajmiemy się wszystkim w sposób kompleksowy, dbając o to, aby w trakcie i po zabiegu wszystko było w jak najlepszym porządku. 

Przygotowanie do zabiegu na karaluchy, prusaki, rybiki, mrówki – metoda żelowa

Jeśli borykasz się z problemem karaluchów, prusaków, rybików czy mrówek, istnieje skuteczne i bezpieczne rozwiązanie:

- metoda żelowa. Jest to metoda polecana przez sanepid, entomologów, producentów środków i profesjonalistów, a stosowana jest w szpitalach, restauracjach, szkołach i przedszkolach.

Metoda żelowa jest bezpieczna dla niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży, karmiących, osób starszych i zwierząt. Nie wymaga również żadnego przygotowania, a w miejscu dezynsekcji przeprowadzanej tą metodą mogą przebywać ludzie. Żel jest aplikowany w punktach wielkości łebka od zapałki, które są niewidoczne i niedostępne, gdyż umieszcza się je w najczęstszych kryjówkach prusaków i karaluchów, takich jak zawiasy w szafkach, pod szafkami, na rurach, pod zlewem, umywalką, nad listwach przypodłogowych, kratki wentylacyjne i inne szczeliny oraz miejsca ich gromadzenia.

Metoda działa na zasadzie trutki pokarmowej, co oznacza, że po zjedzeniu żelu prusaki i karaluchy giną w przeciągu kilku godzin, nawet te, które pochodzą od sąsiadów. Żel działa skutecznie nawet do roku czasu, co stanowi duże wyróżnienie w porównaniu z opryskami, które działają tylko kilka tygodni.

W Polsce dostępnych jest wiele rodzajów żeli, zarówno profesjonalnych, jak i dla amatorów ale tylko 3 są profesjonalne i skuteczne, co potwierdzają nasze statystyki.

Aby osiągnąć najlepsze efekty zwalczania tych szkodników, warto:

- przejrzeć swoje mieszkanie lub dom, aby zlokalizować miejsca, w których szkodniki występują najczęściej

- następnie należy uszczelnić piony rur,

- zabezpieczyć kratki wentylacyjne,

- ograniczyć dostęp do wody

- sprzątnąć i pochować żywność w hermetycznych opakowaniach.

Odsunięcie sprzętu AGD od ściany, demontaż cokołów pod szafkami kuchennymi czy otwarcie rewizji wodomierzy również mogą pomóc w skutecznej dezynsekcji. Zastosowanie metody żelowej i zaimplementowanie powyższych wskazówek pomogą w uporaniu się z problemem na dłuższy czas.

Metoda żelowa jest również bardzo skuteczna w przypadku zwalczania najczęściej spotykanych gatunków mrówek jak hurtnica pospolita, mrówka faraona czy koczowniczka czarna.

Dezynsekcja metodą żelowania. Bardzo skuteczna i bezpieczna.

Opublikowany przez Ogólnopolskie Centrum Dezynsekcji Dezynfekcji Deratyzacji Wtorek, 21 marca 2023

Dezynsekcja metodą żelowania. Bardzo skuteczna i bezpieczna.

Opublikowany przez Ogólnopolskie Centrum Dezynsekcji Dezynfekcji Deratyzacji Wtorek, 21 marca 2023

Opryski i zamgławianie ULV do walki z insektami jak mrówki, karaczany, karaluchy. mole, rybiki cukrowe i inne:

Przygotowanie i wskazówki

Aby skutecznie walczyć z insektami, takimi jak karaczany : karaluchy, mrówki, mole, rybiki cukrowe, , ważne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu dezynsekcji. Środki te działają skuteczniej na czystych powierzchniach, dlatego warto przed zabiegiem wykonać kilka prostych czynności, które pozwolą na osiągnięcie lepszych efektów. 

Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do zabiegu:

Schowaj żywność i inne przedmioty osobiste, które mają kontakt z jedzeniem lub z błonami śluzowymi oraz jamą ustną, takie jak zabawki dziecięce, szczoteczki do zębów, papier toaletowy, maszynki do golenia, grzebienie, ręczniki i mydło.

Przed naszą wizytą wcześniej dokładnie posprzątaj mieszkanie, w tym odkurz oraz umyj podłogi i meble, jeśli to możliwe zdejmij listwy przypodłogowe jeśli nie masz takiej możliwości dokładnie je umyj. Dzięki temu środki dezynsekcyjne będą działać dłużej i skuteczniej. Po zabiegu zaleca się nie zmywać powierzchni, na których przebywają insekty, aby nie zniszczyć efektów pracy.

Schowaj miski z karmą i wodą dla zwierząt lub wymień je na świeże po zabiegu.

Przykryj akwarium folią lub wynieś je z pomieszczenia, aby środki dezynsekcyjne nie dostały się do wody.

Odłącz wszystkie urządzenia elektryczne (takie jak telewizor, dekoder, monitor, komputer, laptop, telefon), wynieś lub schowaj je pod koce lub prześcieradła.

Zamknij wszystkie okna podczas zabiegu, aby zapobiec ucieczce insektów.

Schowaj delikatne, lekkie i papierowe przedmioty, takie jak bombki, ozdoby, kartki, plakaty, figurki, dekoracje i papierowe elementy, aby uniknąć ich uszkodzenia.

Blaty, stoły i inne rzeczy, które nie da się schować, a będą mieć styczność z jedzeniem wystarczy umyć po zabiegu. Wystarczy zwykły detergent z wodą.

Spryskane powierzchnie po których chodzą insekty nie powinny być zmywane, odkurzane, zamiatane ponieważ w ten sposób zneutralizują Państwo działanie środków i naszej pracy.

Podczas zabiegu w pomieszczeniach nie powinien przebywać nikt poza specjalistą wykonującym zabieg. Specjalista jest ubrany w ochronną odzież oraz maskę, która chroni go przed wdychaniem preparatów podczas wykonywanego zabiegu.

Po zakończonym zabiegu nie wchodzimy do  mieszkania  przez około od 1 do 3 godzin po zabiegu, aby środki zdążyły pracować i zaschnąć by stworzyć barierę ochronną .W tym czasie lepiej, żeby nikt się tam nie znajdował, a pomieszczenia zostały dokładnie przewietrzone.

Najważniejsze jest, aby nie zniszczyć efektów zabiegu odkurzaniem, zamiataniem lub zmywaniem newralgicznych miejsc, w których bytują insekty. Dlatego nie zmywamy, nie odkurzamy, nie zamiatamy 20-30 cm od ścian, pod meblami i w okolicach łóżek. To może mechanicznie uszkodzić preparaty i przez to przestaną działać.

Zmyj powierzchnie, które mogą mieć kontakt z jedzeniem

Po dezynsekcji warto zmyć powierzchnie, które mogą mieć kontakt z jedzeniem. Należy zmyć zlew,
blaty kuchenne, stoły i inne miejsca przechowywania jedzenia. Do zmycia powierzchni nie jest
konieczny żaden specjalistyczny środek. Wystarczy użyć zwykłego detergentu i wody. Można również
umyć podłogę w miejscu, gdzie chodzimy, ale pamiętaj, aby zostawić barierę ochronną, nie zmywając środków 20-30 cm od ścian, pod meblami i łóżkami oraz wokół nich.

Jak przebiega proces dezynsekcji?

Nasz specjalista na miejscu przeprowadza kompleksowe działania w celu zwalczania insektów, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort Państwa domu. Przed rozpoczęciemzabiegu, specjalista sprawdza, czy mieszkanie jest odpowiednio przygotowane, a jeśli trzeba, pomaga w poprawieniu jego stanu.

Następnie, specjalista przeprowadza wywiad z klientem i dokonuje inspekcji miejsca, aby określić źródła występowania insektów. Specjalista udziela również wskazówek, jak zapobiegać problemowi w przyszłości oraz jakie miejsca trzeba uszczelnić, aby uniknąć pojawienia się insektów w przyszłości.

Po dokładnej analizie, specjalista zaczyna zabieg. Skutecznie spryskuje miejsca, w których insekty mogą przebywać, takie jak listwy przypodłogowe, cokoły, ściany, tyły mebli, okolice gniazdek elektrycznych, karnisze, parapety, szczeliny i zaciemnione miejsca. Wykorzystuje do tego bezpieczne i atestowane preparaty.

Po zakończeniu zabiegu, specjalista wystawia protokół higieny sanitarnej który gwarantuje, że użyte preparaty są bezpieczne oraz dokumentację z informacjami jak zachować się po zabiegu.

Wszelkie informację oraz instrukcję odnośnie wykonywania naszych zabiegów, możecie Państwo pobrać w formie pdf w trzech językach: polskim, angielskim, ukraińskim i chińskim.

Jesteśmy zawsze gotowi do udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości naszych klientów. Pragniemy zapewnić, że nasze zabiegi dezynsekcji są przeprowadzane z pełnym profesjonalizmem i bez żadnego stresu dla klienta. Dlatego też, możesz mieć pewność, że nasz specjalista zajmie się wszystkim tak, aby zarówno w trakcie, jak i po zabiegu, wszystko było w porządku.

Jak przygotować mieszkanie do ozonowania?

Ozonowanie to skuteczna metoda oczyszczania powietrza i powierzchni z bakterii, wirusów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów. Jeśli planujesz przeprowadzenie ozonowania w swoim domu lub mieszkaniu, warto przygotować się odpowiednio, aby zabieg był jak najbardziej skuteczny i bezpieczny.

Oto kilka kroków, które warto podjąć przed ozonowaniem:

  1. Usuń wszystkie rośliny, zwierzęta, żywność z pomieszczeń, które mają być ozonowane. Przedmioty elektroniczne takie jak telewizory, monitory, komputery, drukarki możesz wynieść lub dokładnie zabezpieczyć folią (po uprzednim odłączeniu od gniazdek elektrycznych).

  2. Odkurz pomieszczenie przed ozonowaniem. Usuń kurz i zabrudzenia z podłóg, mebli, dywanów i innych powierzchni. Pamiętaj, aby pozbyć się z pomieszczenia wszelkich substancji łatwopalnych, takich jak paliwa, farby, lakiery czy rozpuszczalniki.

  3. Zamknij okna i drzwi pomieszczeń, które będą ozonowane. Ozon działa najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu, dlatego ważne jest, aby pozostawić pomieszczenia zamknięte na czas ozonowania.

  4. Wyłącz klimatyzację, wentylację i inne urządzenia wprowadzające powietrze z zewnątrz. W przeciwnym razie, ozonowanie będzie nieskuteczne, a ozon może dostać się do systemów wentylacyjnych, co jest niebezpieczne dla zdrowia.

Pamiętaj, że ozonowanie powinno być przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie szkolenia i certyfikaty. Dzięki temu zabieg ozonowania będzie wykonany w sposób bezpieczny i skuteczny, a Ty będziesz mógł cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem w swoim domu lub mieszkaniu.

Dezynfekcja zakładu pogrzebowego . Raz na jakiś czas powinno się robić ozonowanie pomieszczeń w szczególności tych...

Opublikowany przez Ogólnopolskie Centrum Dezynsekcji Dezynfekcji Deratyzacji Czwartek, 9 marca 2023

Dezynfekcja zakładu pogrzebowego . Raz na jakiś czas powinno się robić ozonowanie pomieszczeń w szczególności tych...

Opublikowany przez Ogólnopolskie Centrum Dezynsekcji Dezynfekcji Deratyzacji Czwartek, 9 marca 2023
Logotyp Opryski 4 You



















Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl

file-empty