Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Odpluskwianie Pruszków

+48 730 061 061

Firma Opryski4you.pl specjalizuje się w usuwaniu szkodników takich jak m.in pluskwa domowa w PruszkowiePosiadamy zarówno wysokie kwalifikacje, doświadczenie i sprzęt, który pozwala nam skutecznie usuwać takie pasożyty jak właśnie pluskwa domowa. Zwalczamy pluskwy sprawdzonymi i legalnymi metodami.

Opryski4you.pl gwarantem skuteczności:

  • Realizujemy nasze usługi zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Na miejsce możemy przyjechać anonimowo, nieoznakowanym samochodem.
  • Metody oraz środki, których używamy, są sprawdzone i efektywne. Setki zabiegów pozwoliły nam nabrać odpowiednich umiejętności i doświadczenia.
  • Dokładnie sprawdzamy każde z miejsc, w którym będziemy wykonywać zabiegi. To pierwszy, ale bardzo ważny krok w stronę efektywnego przeprowadzenia procesu odpluskwiania Pruszków.

PLUSKWY – DLACZEGO SĄ TAK TRUDNE DO USUNIĘCIA?

Pluskwy łóżkowe są szkodnikami niezwykle odpornymi na przeciwności losowe. Dowiodły tego, przetrzymując pożary, mróz i głód w zniszczonej i wyludnionej Warszawie po Powstaniu w 1944 roku.

Owady szybko ukazały się i rozmnożyły tym samym zatruwając życie mieszkańców. Pluskwy domowe posiadają potwierdzoną naukowo zdolność – odporność na środki chemiczne. To wszystko powoduje, ze zabiegi, które będziemy wykonywać muszą być precyzyjnie i indywidualnie przygotowane.
Pluskwa jako owad krwiopijny, w zależności od ilości spożytego pokarmu (krwi), przybiera barwę od słomkowej do brunatno-czerwonej. Pluskwa nie posiada skrzydeł, nie fruwa. Posiada trzy pary odnóży i charakterystyczny zaoblony odwłok, na którym widnieje faktura prążków zauważalna pod szkłem powiększającym.
Samice pluskiew różnią się wyglądem od samców. Są większe i bardziej okrągłe. Po zapłodnieniu samica składa biało-perłowe jaja w bezpieczne miejsca – najczęściej wiosną. Przykleja je do podłoża lepką wydzieliną, stąd czasami ciężko je usunąć.

Szybki kontakt

Pluskwa może ukłuć kilkakrotnie. Podczas jednego posiłku może pić nawet do 15 minut, choć najczęściej pożywienie trwa od 3 do 5 minut. Krwi może być na tyle dużo, że może przewyższać ciężar samego osobnika.
Samice pobierają częściej krew i w większych ilościach niż samce – ponieważ jest im potrzebna do produkcji znacznej liczby jaj.
Jeśli zgnieciemy pluskwę możemy wyczuć bardzo specyficzny i nieprzyjemny zapach.
Pluskwa zdecydowanie unika światła, oraz z racji jej specyficznej budowy (spłaszczenia ciała) potrafi ukrywać się w trudno dostępnych miejscach, szparach, szczelinach. Pojawianie się pluskwy w ciągu dnia świadczyć może o wysokiej populacji.
Pluskwa domowa zamiennie nazywana jest także pluskwą łóżkową. Dlaczego? Ano dlatego, że miejsce ich kryjówek często znajdują się w bliskim sąsiedztwie łóżek, w których śpi ich pożywienie – ludzie, a konkretnie ich krew.

UGRYZIENIE PLUSKWY

Pluskwa domowa to pasożyt, który żywi się krwią ludzi i innych ssaków. O pojawieniu się tego owada w domu świadczy zwykle widoczne na skórze ugryzienie pluskwy. Likwidacja pluskiew może okazać się niezwykle trudna. Również samo ugryzienie pluskwy często powoduje uciążliwe objawy, ale może też prowadzić do stanów chorobowych.

Jak wygląda ugryzienie pluskwy?

okarmem dla pluskiew domowych, które uznaje się za pasożyty ludzkie, jest krew. Do ugryzienia przez pluskwę dochodzi zazwyczaj w nocy, kiedy ofiara jest pogrążona we śnie. Żywiciel odnajdywany jest za pomocą czułek. Objawy są zależne od organizmu. U niektórych może obyć się bez żadnych symptomów, zaś u innych ugryzienia może być równoznaczne z silnymi dolegliwościami, a nawet wystąpieniem stanów chorobowych. Warto zaznaczyć, że samo ugryzienie pluskwy nie jest bolesne, ze względu na wstrzykiwaną przez nią substancję znieczulającą.

Jeśli zastanawiamy się, jak wygląda ugryzienie pluskwy, to nie zawsze jest ono szczególnie charakterystyczne. Można je pomylić z ukąszeniem komara, pchły lub wszy, ale też z innymi zmianami skórnymi. Sam ślad w miejscu ugryzienia jest niewielki lub nawet niedostrzegalny. W przypadku braku objawów trudno określić, czy winna jest pluskwa. Jeśli natomiast zauważymy kilka śladów w niewielkiej odległości (w jednej linii lub tworzących trójkąt), z dużym prawdopodobieństwem wskazuje to na ugryzienie pluskwy.

Głównym symptomem ugryzienia pluskwy jest pojawienie się czerwonych obszarów na skórze. Wokół nich może ujawnić się rumień. Owe ślady nie są raczej bolesne, ale mogą wywoływać mocne uczucie swędzenia skóry. Takie czerwone obszary pojawiają się zazwyczaj na odsłoniętych podczas snu obszarach ciała, takich jak: szyja, brzuch, nogi, stopy. Dorosłej pluskwie do przeżycia wystarcza pobranie krwi od żywiciela co kilka dni.

Logotyp Opryski 4 You

Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl