Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Odkomarzanie miast

Komary są owadami wysysającymi krew, które do rozmnażania potrzebują mączki z krwi stałocieplnych zwierząt i ludzi. Komary są powszechnymi szkodnikami na obszarach miejskich i mogą powodować wiele stresu i uciążliwości przy każdym ukąszeniu. Ponadto w niektórych przypadkach różne gatunki komarów mogą przenosić poważne choroby, które stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, takie jak malaria, żółta febra, niebieski język, afrykański pomór koni (dotykający zwierzęta gospodarskie), filarioza (pasożytnicza). choroba), gorączka denga (zakażenie wirusowe) i inne.

Latem w Polsce trudno wyobrazić sobie imprezy czy spacery na wolnym powietrzu ciepłymi wieczorami, gdyż inwazje komarów nie dają spokoju uczestniczącym w nim osobom. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, nasza firma oferuje usługi odkomarzania miast.

Inwazje komarów mogą stanowić zagrożenie dla ludzi w środowisku miejskim, czego nie należy lekceważyć. W rzeczywistości komary rozmnażają się z tak dużą szybkością (jaja rozwijają się do postaci dorosłej w czasie poniżej 10 dni), że jeśli infestacja została już stwierdzona od jakiegoś czasu, to najprawdopodobniej potrzebne będzie profesjonalne usuwanie  i kontrola komarów, aby trwale pozbyć się problemu . Jeśli od czasu do czasu widziałeś latającego komara lub muszkę, może nie ma powodu do zmartwień, ale jeśli wciąż wracają, a ich liczba rośnie, może to być wyraźną oznaką obecnej inwazji.

Usuwanie komarów na otwartych przestrzeniach

W przeciwieństwie do muszek, które preferują suche miejsca, komary zwykle zamieszkują obszary w pobliżu źródeł wody stojącej, gdzie żerują ich larwy. Na takich obszarach szkodniki te szybko rosną liczebnie i mogą tworzyć roje. Czasami podróżują nawet do 1,5 km, aby znaleźć mączkę z krwi, a następnie lecą z powrotem do źródła wody, gdzie przebywają i rozmnażają się. Ilekroć komary i muszki osiedlają się na obszarach miejskich, zwykle dzieje się to wokół kanałów, stawów i zbiorników wodnych.

Skuteczne zwalczanie komarów i muszek wymaga głębokiej wiedzy na temat pokrewnych szkodników i wdrożenia najlepszych praktyk eksterminacji i kontroli. Nasi specjaliści od komarów  od wielu lat zajmują się wszelkiego rodzaju infestacjami na terenie całej Polski. Możemy zagwarantować, że zastosowane zostaną najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze metody zwalczania, zintegrowane z programem zwalczania szkodników, który zostanie opracowany zgodnie z wszelkimi wymaganiami i przepisami.

W Ogólnopolskim Centrum DDD oferujemy indywidualnie dopasowane i ukierunkowane zabiegi na komary w miastach, w których stosujemy wyłącznie najbardziej skuteczne chemiczne i niechemiczne metody zwalczania i usuwania, które są również opłacalne i przyjazne dla człowieka.

Najlepsze praktyki w zakresie zapobiegania komarom i muszkom zwykle obejmują:
  • redukcja źródła wody – takie podejście wyeliminuje lub ograniczy rozmnażanie komarów
  • wykluczenie i prewencja – siatki i screening to jedna ze skutecznych metod prewencji
  • pułapkowanie – jest to jedna z bezchemicznych metod kontroli i obejmuje elektryczne lub klejowe pułapki na owady latające (EFK)
  • insektycydy przyjazne człowiekowi – czasami najodpowiedniejszym sposobem leczenia byłoby zastosowanie niskotoksycznych, przyjaznych człowiekowi pestycydów
  • biokontrola – niektóre gatunki ważek żywiących się jajami i larwami komarów warto wprowadzić do stawów i zamkniętych źródeł wody

O komarach

Komary to pradawne latające owady, które żywią się ssakami, wysysając ich krew. Szkodnik ten jest nie tylko irytujący ze względu na swoje ukąszenia, ale także może przenosić szkodliwe choroby, które mogą zagrażać inwentarzowi, a czasem ludziom. Komary są znane ze swoich ukąszeń, a dla niektórych osób z reakcją alergiczną infestacje komarów mogą przerodzić się w kompletny koszmar.

Ten drażniący i wysysający krew szkodnik może szybko się rozmnażać. Samica komara jest w stanie wyprodukować od 100 do 200 jaj w ciągu swojego życia. Jaja wylęgają się w ciągu tygodnia, a następnie zamieniają się w larwy na kolejne 4-5 dni. Ostatnim etapem przed dorosłym komarem jest stadium poczwarki, które nie trwa dłużej niż 3 dni, zanim rozwinie się w dorosły komar. Larwy i poczwarki komarów rozwijają się pod powierzchnią źródeł wody stojącej, takich jak jeziora i stawy, kanały i rzeki, a nawet sztuczne stawy i źródła wody w Twoim ogrodzie. Te dwa etapy życia potrzebują wody do ewolucji.

Żywotność samic komarów może trwać do 100 dni, a samce w idealnych warunkach mogą przetrwać do 20 dni. Innym ciekawym i naukowo udowodnionym faktem jest to, że najbardziej atrakcyjne osoby na ukąszenia komarów to osoby z wyższym poziomem sterydów lub cholesterolu na powierzchni skóry. Komar potrafi wyczuć swoją ofiarę z odległości do 50 metrów. Zarówno samice, jak i samce komarów żywią się cukrami, ale tylko samice gryzą i ssą krew, ponieważ potrzebują mączki z krwi, aby rozwinąć płodne jaja. Większość rodziny muszek również nie żywi się krwią, zamiast tego żywi się nektarem i płynami ustrojowymi innych owadów.

Usuwanie komarów w miastach

Komary są powszechnymi, latającymi owadami, które żyją w większości części świata. Na całym świecie można znaleźć ponad 3500 rodzajów komarów.

Nie wszystkie komary gryzą ludzi lub zwierzęta. Kiedy komary gryzą ludzi, najczęstszymi reakcjami na ukąszenia są swędzenie i obrzęk .

Niektóre komary mogą być wektorami. Wektor to zwierzę, owad lub kleszcz, który przenosi patogeny (zarazki) na ludzi i zwierzęta. Zarazki (wirusy i pasożyty), które przenoszą komary, mogą wywołać chorobę.

Niektóre komary gryzą, ale nie roznoszą zarazków. Tego typu komary nazywane są komarami uciążliwymi.

Fakty na temat komarów

Dorosłe komary żyją w pomieszczeniach i na zewnątrz.
Komary mogą gryźć w dzień i w nocy.
Dorosłe komary żyją od około 2 do 4 tygodni w zależności od gatunku, wilgotności, temperatury i innych czynników. Samice komarów często żyją dłużej niż samce.
Tylko samice komarów gryzą ludzi i zwierzęta, aby uzyskać posiłek z krwi. Samice komarów potrzebują mączki z krwi do produkcji jaj.

Usuwanie komarów na dużych powierzchniach

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że szkodnik ten potrafi zepsuć nam miło spędzony letni dzień. Komary, szczególnie w miejscach wilgotnych i ciepłych, mogą napsuć nam nerwów, dlatego zabiegi odkomarzania dużych powierzchni są coraz popularniejsze.

Nasza firma od lat zajmuje się usuwaniem komarów na dużych terenach. Dzięki wykwalifikowanej kadrze, a przede wszystkim specjalistycznemu sprzętowi, jesteśmy gotowi na zrealizowanie odkomarzania całego miasta, parku, terenów zielonych itd.

Usuwanie komarów za pomocą oprysków na dużych terenach nie należy do czynności łatwych i powszechnych. Nasza firma jednak dysponuje odpowiednim sprzętem i kadrą, która bierze na barki nawet najbardziej wymagające zlecenia.

Odkomarzanie na terenie miast wiąże się z odpowiednim przygotowaniem, które razem z zarządcami danych terenów przeprowadzamy przed zabiegiem, które pozwalają na skuteczne i przede wszystkim bezpieczne odkomarzanie.

Partnerzy firmy:

Logotyp Opryski 4 You

Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl