Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Odpluskwianie Warszawa | Zwalczanie pluskwy domowej | Dezynsekcja Pluskwy Warszawa

Opryski4you.pl, jako profesjonalna firma DDD specjalizuje się w usuwaniu szkodników takich jak m.in pluskwa domowaPosiadamy zarówno wysokie kwalifikacje, doświadczenie i sprzęt, który pozwala nam skutecznie usuwać takie pasożyty jak właśnie pluskwa domowa. Zwalczamy pluskwy sprawdzonymi i legalnymi metodami. Zwalczanie pluskiew domowych to nie lada wyzwanie, dlatego też stosujemy odpowiednie środki i metody zwalczania pluskwy, które wynikają z doświadczeń i najnowszych wyników badań nad tymi szkodnikami.

Opryski4you.pl gwarantem skuteczności w ramach usługi zwalczania pluskwy:

 • Realizujemy nasze usługi zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Na miejsce możemy przyjechać anonimowo, nieoznakowanym samochodem.
 • Metody oraz środki, których używamy, są sprawdzone i efektywne. Setki zabiegów pozwoliły nam nabrać odpowiednich umiejętności i doświadczenia.
 • Dokładnie sprawdzamy każde z miejsc, w którym będziemy wykonywać zabiegi. To pierwszy, ale bardzo ważny krok w stronę efektywnego przeprowadzenia procesu odpluskwiania Warszawa.
Odpluskwianie Warszawa | Zwalczanie pluskiew

PLUSKWY - DLACZEGO SĄ TAK TRUDNE DO USUNIĘCIA?

Pluskwy domowe są szkodnikami niezwykle odpornymi na przeciwności losowe. Dowiodły tego, przetrzymując pożary, mróz i głód w zniszczonej i wyludnionej Warszawie po Powstaniu w 1944 roku. Owady szybko ukazały się i rozmnożyły tym samym zatruwając życie mieszkańców. Pluskwy domowe posiadają potwierdzoną naukowo zdolność - odporność na środki chemiczne. To wszystko powoduje, ze zabiegi, które będziemy wykonywać muszą być precyzyjnie i indywidualnie przygotowane.

Pluskwa jest mniej więcej wielkości biedronki. Najedzona pluskwa charakteryzuje się wydłużonym, czerwonym odwłokiem. Co do jaj, mają ok 1 mm długości i mają kolor perłowy, dlatego bardzo trudno je zauważyć.

Pluskwa jako owad krwiopijny, w zależności od ilości spożytego pokarmu (krwi), przybiera barwę od słomkowej do brunatno-czerwonej. Pluskwa nie posiada skrzydeł, nie fruwa. Posiada trzy pary odnóży i charakterystyczny zaoblony odwłok, na którym widnieje faktura prążków zauważalna pod szkłem powiększającym.

Samice pluskiew różnią się wyglądem od samców. Są większe i bardziej okrągłe. Po zapłodnieniu samica składa biało-perłowe jaja w bezpieczne miejsca - najczęściej wiosną. Przykleja je do podłoża lepką wydzieliną, stąd czasami ciężko je usunąć.

Obecność pluskwy i jej identyfikacja za dnia oznacza, że inwazja jest duża i nie uchronimy się przed zabiegiem usuwania pluskiew metodami chemicznymi. Skuteczne zabiegi dezynsekcji mogą wyzwolić Ciebie i Twoich bliskich od ugryzień tego szkodnika. Zabiegi dezynsekcji przeciwko pluskwom to jedne z częstszych zadań, z którymi przychodzi nam się mierzyć. To świadczy o wadze i częstotliwości problemu oraz rozprzestrzeniającej się pladze tych owadów.

Podjęcie się zabiegu dezynsekcji jest niezbędne w celu usunięcia tego szkodnika. Ma on to do siebie, że jest odporny na wiele metod, szybko się rozmnaża, a ponadto dobrze chowa się za dnia, a żeruje tylko w nocy, kiedy zazwyczaj śpimy. Metoda dezynsekcji pluskwy, którą najczęściej stosujemy to usuwanie pluskwy metodą zamgławiania ULV, wymrażanie pluskiew, obróbka cieplna.

Dezynsekcja pluskwy przebiega w kilku fazach. Konieczne jest dokładne przygotowanie pomieszczenia, które pozwoli nam na skuteczny zabieg. Nasze metody zwalczania szkodników w Warszawie są skuteczne i bezpieczne, o czym przekonało się już wielu mieszkańców stolicy.

Odpluskwianie Warszawa | Zwalczanie pluskiew

BUDOWA PLUSKWY

Oczy

Małe oczy służą pluskwie głównie do sprawdzania, czy jest już wystarczająco ciemno, aby wyruszyć na poszukiwanie ofiary.

Stopy

Każda stopa wyposażona jest w dwa małe haczyki. Dzięki nim pluskwa może utrzymywać się i wspinać po nierównych powierzchniach.

Ssawka

Podobny do igły aparat gębowy jest chroniony twardą okrywą. Kiedy owad nie je, chowa ssawkę pod ciałem

Odwłok

Kiedy pluskwa szuka pożywienia, jej odwłok jest brązowy i pomarszczony. W czasie jedzenia odwłok staje się rozdęty i purpurowy od krwi, którą się odżywia.

Czułki

Dzięki wrażliwym czułkom owad łatwo wykrywa zapach lub ciepło ciała ofiary.

Odpluskwianie Warszawa | Zwalczanie pluskiew

Pluskwa może ukłuć kilkakrotnie. Podczas jednego posiłku może pić nawet do 15 minut, choć najczęściej pożywienie trwa od 3 do 5 minut. Krwi może być na tyle dużo, że może przewyższać ciężar samego osobnika. Nasze usługi dezynsekcji Warszawa świetnie spisują się w sytuacjach, w których pluskwy zostały odkryte w Twoim mieszkaniu lub domu w Warszawie.

Samice pobierają częściej krew i w większych ilościach niż samce - ponieważ jest im potrzebna do produkcji znacznej liczby jaj.

Jeśli zgnieciemy pluskwę możemy wyczuć bardzo specyficzny i nieprzyjemny zapach.

Pluskwa zdecydowanie unika światła, oraz z racji jej specyficznej budowy (spłaszczenia ciała) potrafi ukrywać się w trudno dostępnych miejscach, szparach, szczelinach. Pojawianie się pluskwy w ciągu dnia świadczyć może o wysokiej populacji.

Pluskwa domowa zamiennie nazywana jest także pluskwą łóżkową. Dlaczego? Ano dlatego, że miejsce ich kryjówek często znajdują się w bliskim sąsiedztwie łóżek, w których śpi ich pożywienie - ludzie, a konkretnie ich krew.

UGRYZIENIA PLUSKWY DOMOWEJ

Pluskwa domowa to pasożyt, który żywi się krwią ludzi i innych ssaków. O pojawieniu się tego owada w domu świadczy zwykle widoczne na skórze ugryzienie pluskwy. Likwidacja pluskiew może okazać się niezwykle trudna. Również samo ugryzienie pluskwy często powoduje uciążliwe objawy, ale może też prowadzić do stanów chorobowych.

Jak wyglądają ugryzienia pluskwy domowej?

Pokarmem dla pluskiew domowych, które uznaje się za pasożyty ludzkie, jest krew. Do ugryzienia przez pluskwę dochodzi zazwyczaj w nocy, kiedy ofiara jest pogrążona we śnie. Żywiciel odnajdywany jest za pomocą czułek. Objawy są zależne od organizmu. U niektórych może obyć się bez żadnych symptomów, zaś u innych ugryzienie może być równoznaczne z silnymi dolegliwościami, a nawet wystąpieniem stanów chorobowych. Warto zaznaczyć, że samo ugryzienie pluskwy nie jest bolesne, ze względu na wstrzykiwaną przez nią substancję znieczulającą.

Jeśli zastanawiamy się, jak wygląda ugryzienie pluskwy, to nie zawsze jest ono szczególnie charakterystyczne. Można je pomylić z ukąszeniem komara, pchły lub wszy, ale też z innymi zmianami skórnymi. Sam ślad w miejscu ugryzienia jest niewielki lub nawet niedostrzegalny. W przypadku braku objawów trudno określić, czy winna jest pluskwa. Jeśli natomiast zauważymy kilka śladów w niewielkiej odległości (w jednej linii lub tworzących trójkąt), z dużym prawdopodobieństwem wskazuje to na ugryzienie pluskwy.

Głównym symptomem ugryzienia pluskwy jest pojawienie się czerwonych obszarów na skórze. Wokół nich może ujawnić się rumień. Owe ślady nie są raczej bolesne, ale mogą wywoływać mocne uczucie swędzenia skóry. Takie czerwone obszary pojawiają się zazwyczaj na odsłoniętych podczas snu obszarach ciała, takich jak: szyja, brzuch, nogi, stopy. Dorosłej pluskwie do przeżycia wystarcza pobranie krwi od żywiciela co kilka dni.

Pluskwy to małe, owalne, brązowawe owady, które żyją z krwi zwierząt lub ludzi. Dorosłe pluskwy mają płaskie ciała o wielkości ziarna jabłka. Jednak po karmieniu ich ciała puchną i przybierają czerwonawy kolor.

Pluskwy nie latają, ale mogą szybko przemieszczać się po podłogach, ścianach i sufitach. Samice pluskiew mogą przez całe życie składać setki jaj, z których każde ma wielkość drobinki kurzu.

Niedojrzałe pluskwy, zwane nimfami, zrzucają skórę pięć razy przed osiągnięciem dojrzałości i wymagają posiłku z krwi przed każdym zrzuceniem. W sprzyjających warunkach owady mogą w pełni rozwinąć się w ciągu zaledwie miesiąca i wytwarzać trzy lub więcej pokoleń rocznie.

Chociaż są uciążliwe, uważa się, że nie przenoszą chorób, niemniej ugryzienia są dość nieprzyjemne.

Gdzie chowają się pluskwy?

Pluskwy mogą przedostać się do Twojego domu niezauważone przez bagaż, odzież, używane łóżka i kanapy oraz inne przedmioty. Ich spłaszczone korpusy pozwalają im zmieścić się w niewielkich przestrzeniach, mniej więcej szerokości karty kredytowej. Pluskwy nie mają gniazd jak mrówki czy pszczoły, ale żyją w grupach w kryjówkach. Ich początkowe kryjówki znajdują się zazwyczaj w materacach, sprężynach skrzynkowych, ramach łóżek i zagłówkach, gdzie mają łatwy dostęp do ludzi i polowania na naszą krew w nocy.

Z biegiem czasu mogą jednak rozproszyć się po sypialni, przenosząc się w każdą szczelinę lub chronione miejsce. Mogą również rozprzestrzenić się na pobliskie pokoje lub mieszkania.

Ponieważ pluskwy żyją wyłącznie z krwi, posiadanie ich w domu nie jest oznaką zabrudzenia. Można je znaleźć w nieskazitelnych domach i pokojach hotelowych, jak i w tych brudnych.

W pierwszej kolejności, pluskwy kryją się w obramowaniach łóżka. To pierwsza rzecz, którą należy dokładnie przeszukać. Zajmować będą te zakamarki, w których jest najmniej światła i są ciasne. Aby je zauważyć, niezbędne jest przewrócenie łóżka do góry nogami i dokładne przeszukanie z latarką. Szukanie więc tych szkodników to zadanie dla cierpliwych. Każda szczelina musi zostać odgięta i przeszukana, tam gdzie jest najmniej światła, tam właśnie najprawdopodobniej pluskwy się ukrywają. Oczywiście to nie jedyne miejsce, gdzie mogą się znajdować. Należy równie dobrze przeszukać materac, a jeśli śpimy na kanapie każde wgłębienie może ukrywać "niespodziankę" w postaci dorosłych osobników. Ponadto, pluskwy często kryją się w listwach przypodłogowych, pęknięciach w ścianie, gniazdkach, w szczelinach tapety, a nawet pod dywanem.

Kiedy pluskwy gryzą?

Pluskwy są aktywne głównie w nocy i zwykle gryzą ludzi podczas snu. Żywią się przebijając skórę i odciągając krew przez wydłużony dziób. Pluskwy żywią się od trzech do dziesięciu minut, aby się nabrać, a następnie czołgać się niezauważone. Krew człowieka to wyłączne pożywienie dla pluskiew, stąd ich chętne osiedlanie się i rozmnażanie w miejscach, gdzie śpimy. Jeśli zauważymy pluskwy w ciągu dnia, może to świadczyć o bardzo dużej infestacji.

Pożywienie czyli żywicieli pluskwy lokalizują termicznie, po zapachu oraz przez detekcję dwutlenku węgla wydzielanego przez ofiarę.

Większość ugryzień pluskwy początkowo jest bezbolesna, ale później zamienia się w swędzące pręgi. W przeciwieństwie do ukąszeń pcheł, które występują głównie wokół kostek, ukąszenia pluskiew znajdują się na dowolnym obszarze skóry odsłoniętym podczas snu. Ponadto ugryzienia nie mają czerwonej plamki pośrodku, jak ukąszenia pcheł.

Ludzie, którzy nie zdają sobie sprawy, że mają plagę pluskiew, mogą przypisywać swędzenie i pręgi innym przyczynom, takim jak komary . Aby potwierdzić ukąszenia pluskwy, musisz znaleźć i zidentyfikować obecność osobników w Twojej sypialni.

Oznaki inwazji pluskiew

Jeśli budzisz się ze swędzącymi obszarami, których nie miałeś, kiedy szedłeś spać, możesz mieć inwazję pluskwy, szczególnie jeśli dostałeś używane łóżko lub inne używane meble przed okresem, w którym zacząłeś odczuwać ukąszenia. Inne oznaki, że pluskwy mogły zadomowić się u Ciebie, to:

 • Plamy krwi na prześcieradłach lub poszewkach na poduszki
 • Ciemne lub zardzewiałe plamy odchodów pluskiew na prześcieradłach i materacach, pościeli i ścianach
 • Plamy kałowe pluskiew, skorupki jaj lub zrzucane skórki w miejscach, w których ukrywają się pluskwy
 • Nieprzyjemny, stęchły zapach z gruczołów zapachowych owadów

Jeśli podejrzewasz inwazję, usuń całą pościel i dokładnie sprawdź, czy nie ma śladów robaków lub ich odchodów. Zdejmij osłonę przeciwpyłową z dolnej części sprężyn skrzynkowych i sprawdź szwy w drewnianej ramie. Oderwij tkaninę w miejscu, w którym jest przyszyta do drewnianej ramy.

Sprawdź również obszar wokół łóżka, w tym książki, telefony lub radia, krawędź dywanu, a nawet gniazdka elektryczne. Sprawdź swoją szafę, ponieważ pluskwy mogą przyczepić się do ubrania. Jeśli nie masz pewności co do oznak pluskiew, zadzwoń do nas, my wiemy jak je zidentyfikować.

Zwalczanie pluskiew Warszawa | Odpluskwianie

Pozbywanie się pluskiew zaczyna się od oczyszczenia miejsc, w których żyją. Powinno to obejmować następujące czynności:

 • Wyczyść pościel, pościel, zasłony i ubrania w gorącej wodzie i wysusz je na najwyższym ustawieniu suszarki. Umieść pluszaki, buty i inne rzeczy, których nie można suszyć w suszarce i wypierz na wysokich obrotach przez 30 minut.
 • Użyj sztywnej szczotki, aby wyszorować szwy materaca, aby usunąć pluskwy i ich jaja przed odkurzaniem.
 • Często odkurzaj łóżko i otoczenie. Po odkurzeniu natychmiast włóż worek odkurzacza do plastikowej torby i wyrzuć do kosza na śmieci na zewnątrz.
 • Pokryj materac i sprężyny skrzynkowe ciasno tkanym, zapinanym na zamek pokrowcem, aby powstrzymać pluskwy przed wejściem lub ucieczką. Pluskwy mogą żyć nawet rok bez karmienia, więc trzymaj pokrowiec na materacu przez co najmniej rok, aby upewnić się, że wszystkie pluskwy w materacu są martwe.
 • Napraw pęknięcia w tynku i przyklej łuszczącą się tapetę, aby pozbyć się miejsc, w których pluskwy mogą się ukryć.
 • Pozbądź się bałaganu wokół łóżka.

Jeśli twój materac czy łóżko jest zaatakowany przez większą inwazję pluskiew, możesz chcieć się go pozbyć lub po prostu będzie to jedyna opcja, by pozbyć się szkodników z domu. Przed zakupem nowego łóżka czy materaca musisz jednak upewnić się, że pluskiew nie ma w innych miejscach, w takim przypadku także nowy materac szybko zostanie zaatakowany! Profesjonalne zwalczanie pluskiew Warszawa to proces, który musi być dokładnie zaplanowany w taki sposób, by pluskwy zniknęły raz na zawsze.

Kompleksowe i trwałe usuwanie pluskiew Warszawa | Usługi dezynsekcji

Podczas gdy sprzątanie zainfekowanych obszarów będzie pomocne w zwalczaniu pluskiew, ich całkowite pozbycie się zwykle wymaga zabiegów chemicznych. Ponieważ stosowanie środków owadobójczych do łóżka i sypialni może być szkodliwe, ważne jest, aby używać produktów, które można bezpiecznie stosować w sypialniach. Nie należy czyścić materacy i pościeli, chyba że etykieta wyraźnie mówi, że można ich używać na pościeli.

Najbezpieczniej i najskuteczniej jest zatrudnić doświadczonego specjalistę od zwalczania szkodników firmy Ogólnopolskie Centrum DDD w celu eksterminacji pluskiew.

Jak przygotować dom do zabiegu usuwania pluskiew w Warszawie?

W ogólnym rozrachunku całkowite pozbycie się pluskiew z domu, szczególnie przy większej inwazji, nie jest łatwym zadaniem. Dlatego warto ściśle współpracować z firmą zajmującą się zabiegami usuwania pluskiew.

FAQ - Często zadawane pytania na temat odpluskwiania w Warszawie

Czy pluskwy to plaga tylko hoteli i pensjonatów?

Te szkodniki nie ograniczają się do jednego konkretnego rodzaju mieszkania. Firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników informują o inwazji wszędzie, w tym w domach jednorodzinnych, domach wielorodzinnych, mieszkaniach, hotelach, szpitalach, szkołach i akademikach, budynkach biurowych, sklepach detalicznych, kinach, a nawet transporcie publicznym. W dzisiejszych czasach nawet pięciogwiazdkowe hotele i ekskluzywne sklepy odzieżowe są podatne na plagę.

Czy występowanie pluskiew jest zjawiskiem powszechnym?

Niestety tak. W ostatnim czasie nastąpił znaczący wzrost obecności pluskiew w różnego rodzaju lokalizacjach, także w Warszawie. Warszawa to największe miasto Polski, ogrom ludzi, częste przeprowadzki, wakacje i przebywanie w transporcie publicznym to działalność, która zwiększa ryzyko przeniesienia pluskiew do swojego domu.

Dlaczego pluskwy są tak trudne do zwalczania?

Pluskwy nie powinny być utożsamiane z brudem lub problemami sanitarnymi - w hotelach lub w domach, jeśli o to chodzi. Pluskwy są bardzo nieuchwytnymi, przemijającymi szkodnikami.  Często można je znaleźć w innych miejscach niż łóżko. I są odporne. Mogą żyć przez kilka miesięcy bez jedzenia i mogą wytrzymać szeroki zakres temperatur. Pluskwy skutecznie mogą być usuwane tylko przez profesjonalne firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników.

Jak nie dopuścić do przyniesienia pluskiew do mojego domu?

Aby zapobiec inwazji pluskiew, konsumenci muszą być czujni przy ocenie swojego otoczenia. 
Wracając z wycieczki sprawdź swój bagaż i odzież. Jeśli uważasz, że możesz mieć plagę pluskiew, skontaktuj się ze specjalistą od zwalczania szkodników. To nie jest szkodnik, który można kontrolować za pomocą środków "zrób to sam".

Dlaczego plsukwy są uciążliwym szkodnikiem?

Pluskwy zostawiają swędzące, krwawe pręgi na ludzkiej skórze. Dorosłe pluskwy mogą żyć przez kilka miesięcy bez jedzenia, co czyni je szczególnie trudnymi do opanowania. Po wejściu do hotelu lub domu pluskwy szybko rozprzestrzeniają się z pokoju do pokoju - przez rury, w odkurzaczach, na odzieży i bagażu. W hotelu pluskwy mogą rozprzestrzenić się nawet na sąsiednie pokoje, ponieważ goście mogą przenieść się do innego pokoju.

Czy pluskwy znajdują się tylko i wyłącznie w łóżkach i ich bezpośrednim sąsiedztwie?

Pluskwy są nie tylko w łóżkach. Mogą znajdować się w poduszkach na krzesłach, sofach, za gniazdkami elektrycznymi, w pęknięciach i szczelinach wokół listew przypodłogowych, a nawet za ramami do zdjęć. Innymi słowy, mogą żyć praktycznie wszędzie.

Czy ugryzienie pluskwy jest niebezpieczne dla zdrowia?

Pluskwy nie są znane z przenoszenia jakichkolwiek chorób na ludzi. Jednak ich ukąszenia mogą pozostawić swędzące, czerwone pręgi, które mogą zostać zainfekowane przez drapanie. Mają jednak wpływ na zdrowie psychiczne. Sam fakt występowania pluskwy w naszym otoczeniu możemy przynosić negatywne skutki np. bezsenność.

Jak znaleźć gniazdo pluskiew?

Pluskwy nie są organizmem stadnym, a więc nie zakładają gniazd. Niemniej gromadzą się w grupy zachęcone zapachem swoich towarzyszy, co zazwyczaj świadczy o dobrych warunkach do życia i rozmnażania się. W jednym pokoju możemy spotkać nawet kilkanaście takich grup pluskiew.

Czy pluskwy latają?

Nie, pluskwy nie posiadają skrzydeł i nie latają. Nie radzą sobie zbyt dobrze w przypadku spacerowania po suficie, jednak są bardzo dobrymi wspinaczami i pionowa ściana nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Czy pluskwy ciągną do brudu?

Nie, wręcz przeciwnie. Lubią czystość i czyste powierzchnie. Jak już wspominaliśmy, pluskwy zamieszkają tam, gdzie mają swobodne warunki do życia, pożywienia i rozmnażania się.

Czy pluskwy rozmnażają się tylko w konkretnym okresie?

Kiedyś, gdy w miesiącach zimowych ogrzanie wnętrza budynku stanowiło nie lada wyzwanie, rzeczywiście aktywność pluskiew spadała. Obecnie, w okresie grzewczym zimno jest zwykle wyłącznie na zewnątrz – wewnątrz panuje temperatura minimalna 18-22 st.C. Warunki do rozwoju i rozmnażania pluskiew są dobre przez cały rok. Pluskwy domowe nie rozróżniają pór roku tylko warunki panujące w pomieszczeniu i to do nich się dostosowują.

Jak długo pluskwy wytrzymają bez pożywienia?

W normalnych warunkach, mogą pozostawać bez pożywienia ok. kilka miesięcy. Poniżej 16 stopni Celsjusza mogą hibernować dłużej.

Partnerzy firmy:

Logotyp Opryski 4 You


Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl