Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Mklik figowiak

Ephestia figulilella Gregson

Mklik figowiak występuje w strefie klimatu tropikalnego na suszonych owocach, orzechach, kakao i przetworach zbożowych. Przywożony jest do Polski z produktami importowanymi.

Dlaczego jest szkodnikiem?

Ephestia figulilella Gregson jest szkodliwym szkodnikiem, ponieważ jego larwy atakują suszone owoce, ziarna, a także suche rośliny. Owady te zanieczyszczają magazyny i składy produktów spożywczych, co prowadzi do znacznego uszkodzenia i utraty jakości żywności. Produkty zainfekowane przez Ephestia figulilella Gregson nie nadają się do spożycia i muszą zostać usunięte, co prowadzi do strat finansowych dla przedsiębiorców branży spożywczej.

Jak zwalczać?

Ephestia figulilella Gregson, podobnie jak inne szkodniki magazynowe, może być zwalczony za pomocą działań zapobiegawczych i środków chemicznych.

Do działań zapobiegawczych należą:

  • dbałość o higienę magazynów i składów - regularne sprzątanie, usuwanie pozostałości organicznych, takich jak resztki żywności, odpady itp.
  • stosowanie odpowiedniej obróbki termicznej (np. suszenie, mrożenie) żywności, która będzie przechowywana w magazynach i składach
  • zapewnienie właściwej wentylacji i oświetlenia w magazynach i składach

W przypadku już zaistniałego problemu z Ephestia figulilella Gregson można skorzystać z środków chemicznych, takich jak:

  • insektycydy o działaniu kontaktowym lub gazowym, stosowane poprzez oprysk lub rozpylanie w pomieszczeniach, w których występuje szkodnik
  • pułapki feromonowe, które przyciągają samce szkodnika i uniemożliwiają im rozmnażanie się Przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka chemicznego zaleca się przestrzeganie instrukcji producenta i przepisów dotyczących stosowania środków ochrony roślin.

Case Study

Logotyp Opryski 4 You

Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl