Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Usuwanie szerszeni i os

Jesteśmy specjalistami w zakresie usuwania gniazd os oraz eksterminacji szerszeni i os na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego, ale także innych regionów Polski. Wszyscy nasi technicy są w przeszkoleni do realizacji zabiegów związanych z usuwaniem szkodników na Państwa posesji. 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z darmowej wyceny.


+48 730 061 061

Pozbądź się szerszeni

Szerszenie są częścią rodziny os i są niebezpiecznym szkodnikiem występującym na terenie naszego kraju.

Ich biologia i cechy behawioralne są podobne do pospolitej osy, a szerszenie często gnieżdżą się na strychach, szopach i innych ciemnych, ukrytych obszarach. Chociaż szkodniki te mają tendencję do gniazdowania w mniejszej liczbie niż osy, sam rozmiar szerszeni sprawia, że stanowią zagrożenie dla zdrowia, ponieważ ich użądlenia mogą powodować znaczne szkody. Są szczególnie niebezpieczne dla osób uczulonych na jad.

Jak rozpoznać gniazdo szerszeni?

Szerszenie – często określane jako „osy na sterydach” – wyglądają podobnie do dużych, wściekłych os i mogą znaleźć drogę do Twojego domu lub firmy.

Jeśli zauważysz zwiększony poziom aktywności szerszeni, na przykład poprzez fizyczne obserwacje – zwłaszcza podczas jedzenia lub picia w upalny dzień – prawdopodobnie w pobliżu znajduje się gniazdo szerszeni.

Możesz zauważyć regularny strumień szerszeni wchodzących do dziury w pobliżu rynien lub dachówek lub przez dziury w murze. Jeśli tak, są szanse, że szkodniki gnieżdżą się tam i rozmnażają w jamie. W takim przypadku należy jak najszybciej zasięgnąć profesjonalnej porady Ogólnopolskiego Centrum DDD.

Jak usunąć gniazdo szerszeni

Zdecydowanie odradzamy próbowanie domowych sposobów usuwania szerszeni, głównie ze względu na związane z tym aspekty zdrowia fizycznego i bezpieczeństwa.

Zespół OC DDD jest przeszkolony i wyposażony w specjalistyczną odzież ochronną, aby usunąć wszelkie problemy z szerszeniem. Nasze usługi są opłacalne, całkowicie bezpieczne i objęte gwarancją.

Gdzie mogę znaleźć osy w swoim domu?

Osy zwykle zajmują dziury w domu i wokół niego, szopy ogrodowe, dziury w ziemi, pryzmy kompostu i inne małe pęknięcia i szczeliny.

Osy przyciąga wiele rodzajów pożywienia, żywią się białkiem i cukrami.

Często ludzie wierzą, że osy jedzą tylko słodkie pokarmy, takie jak owoce, słodkie napoje, alkohol i słodycze itp., jednak osy przyciąga także inny pokarm.

Co zrobić z problemem os?

Często można zobaczyć, jak zajadają się mięsem i prawie wszystkim, do czego mogą się dostać. Dlatego nie chodzi tylko o usuwanie słodyczy z otoczenia!

Najlepszą rzeczą do zrobienia, jeśli jesteś otoczony w swoim ogrodzie, jest obserwowanie ich przez chwilę i ustalenie, skąd pochodzą, a następnie wezwij profesjonalnego eksterminatora, takiego jak nasz technik DDD, który bezpiecznie i skutecznie usunie problem.

Skąd mam wiedzieć, czy mam problem z gniazdem?

  • Wiele os wchodzi i wychodzi z dziury, zwykle jest to jeden punkt wejścia
  • Duża populacja os w domu lub wokół niego, mogą roić się także z domu sąsiadów

Jak rozpoznać gniazdo osy?

Jeśli widzisz szkodniki na swoim strychu, jest bardzo prawdopodobne, że masz co najmniej jedno aktywne gniazdo os. Często na strychu można znaleźć wiele gniazd. Gniazda to okrągłe, drewniane konstrukcje, które z początku są tak małe jak piłka golfowa, ale – pod koniec sezonu na osy – mogą urosnąć do rozmiarów małego samochodu! Gniazda mogą być początkowo trudne do zauważenia, jeśli są ukryte w ścianach szczelinowych lub izolacji strychu, więc miej oko na same szkodniki na strychu.

Usługa usuwania gniazd os w Ogólnopolskim Centrum DDD zapewnia doskonały stosunek jakości do ceny.

Nasi technicy są przeszkoleni i przygotowani do bezpiecznego i skutecznego leczenia wszelkich problemów z osami. 

Dlaczego warto skorzystać z usług usuwania gniazd szerszeni i os w Ogólnopolskim Centrum DDD?

Użądlenie szerszenia lub osy może okazać się dla wielu ludzi śmiertelnym niebezpieczeństwem. Jeśli w okolicy Twojego domu gnieżdżą się te niebezpieczne owady, powinieneś natychmiast skorzystać z pomocy doświadczonych i przeszkolonych specjalistów w zakresie usuwania szkodników. Nasi technicy to profesjonaliści, którzy usuną problem, a ponadto przekażą Ci porady co robić, by uniknąć podobnych sytuacji z osami czy szerszeniami w przyszłości.

Serdecznie zapraszamy do darmowej wyceny i zamawiania naszego zabiegu zwalczania szerszeni i os.

+48 730 061 061

Partnerzy firmy:

Logotyp Opryski 4 You

Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl