Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Opryski skuteczne na komary

Tagi:  |  Opublikowano: poniedziałek, 27 lipca 2020, 10:57

Opryski skuteczne na komary!

Każdego roku z  większym lub mniejszym natężeniem borykamy się z problemem wszędobylskich komarów. Te niewielkie owady potrafią bardzo uprzykrzyć życie i sprawić, że praca oraz wypoczynek w ogrodzie mogą stać się prawdziwą udręką, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Najwięcej komarów występuje w mokre i ciepłe lata, a biorąc pod uwagę miesiące, to apogeum ich aktywności przypada na koniec wiosny początek lata oraz drugą połowę lata.

Krwiopijność komarów

Komary (Culicidae) stanowią bardzo liczną rodzinę owadów skupiających tysiące gatunków. W naszym klimacie naliczono się ponad 40 gatunków tych krwiopijnych owadów. Oczywiście ochotę na krew organizmów stałocieplnych mają tylko komarzyce, dla których krew to możliwość złożenia większej liczby pełnowartościowych jaj z których wylęgają się larwy. Samce żywią się nektarem, a ich zadaniem jest tylko zapłodnienie jaj po czym giną.

Cykl rozwojowy komara

1. Samica
2. Jaja
3 .Larwa
4. Poczwarka
5. Dorosły owad (samica/ samiec)  

Culicidae posiadają aparat gębowy kłująco ssący, a więc umożliwiający im pobranie krwi z żywiciela. Komarzyca na samym początku wbija się w skórę, następnie wstrzykuje enzymy, które zapobiegają krzepnięciu krwi i ssie póki w pełni się nie wypełni krwią. Niestety substancje zawarte w ślinie komara powodują uczulenie zazwyczaj objawiające się czerwonymi bąblami i swędzeniem. Część populacji komarów przenosi choroby.

Jakie środowisko preferują?

Idealnym środowiskiem dla komarów są wilgotne zakątki z płytką i stojącą wodą, cieniste ogrody, lasy, parki. W słonecznych ogrodach komary raczej nie występują, chyba że po zmroku. Do prawidłowego rozwoju wymagają niewielkiego zbiornika wodnego, gdzie będą mogły złożyć jaja.

Jeśli zmagasz się z plagą komarów w domu lub własnym ogrodzie, zamów profesjonalną usługę odkomarzania lub sprawdź nasze produkty do zwalczania komarów.

Logotyp Opryski 4 YouWszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl