Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem
Ograniczenie ilości komarów

Jak samodzielnie ograniczyć inwazję komarów na podwórku?

Tagi: , |  Opublikowano: czwartek, 12 sierpnia 2021, 13:51

Komary mogą sprawić, że praca w ogrodzie będzie niewygodna, a siedzenie na werandzie stanie się obowiązkiem. Ale postępując zgodnie z tymi siedmioma prostymi krokami, możesz bezpiecznie zmniejszyć populację komarów, mieć przyjemniejsze lato i chronić się przed chorobami, które komary pomagają w rozprzestrzenianiu się.

 1. Zmniejsz liczbę miejsc lęgowych na swojej posesji.

  Samice komarów składają jaja w stojącej wodzie. Z jaj wylęgają się larwy około trzech dni później, a około 12 dni później dorosłe osobniki pojawiają się i odlatują. Biorąc pod uwagę, że każda samica może złożyć do 400 jaj, a cykl życiowy kończy się w ciągu około dwóch tygodni, można zobaczyć, dlaczego populacja komarów może tak szybko rosnąć. Zmniejszenie ilości stojącej wody wokół domu zminimalizuje miejsca rozrodu i zmniejszy liczbę komarów. Niektóre miejsca, w których należy szukać, to zatkane rynny deszczowe, dziury po drzewach, wyboje, stare opony, wyrzucone puszki i pojemniki oraz spodki doniczek na kwiaty na zewnątrz.
 2. Zabij larwy komarów, w których rozmnażają się owady.

  Jeśli masz stojącą wodę, którą chcesz i ciesz się, taką jak wanna dla ptaków, jedną z opcji jest zmiana wody co tydzień. W ogrodach wodnych lub stawach można używać pierścieni przeciw komarom, które zawierają naturalnie występującą bakterię, która zabija larwy komarów przez 30 dni.
 3. Usuń glony ze stawów.

  Larwy komarów żywią się algami i innymi małymi organizmami żyjącymi w wodzie. Rośliny dotleniające  pomogą utrzymać czystość w stawach i ogrodach wodnych.
 4. Użyj środka odstraszającego komary w swojej przestrzeni życiowej na zewnątrz.

  Podczas gdy pierwsze trzy kroki zmniejszą liczbę komarów na twoim podwórku, nie wyeliminują ich. Właśnie tam wkraczają bezpieczne, naturalne środki odstraszające komary. Sprawdź ofertę w naszej kategorii Naturalne środki odstraszające komary .
 5. Wyklucz komary z domu.

  Zamykanie okien i ekranów w celu wykluczenia komarów wydaje się dość proste, ale może być trudne. Pomysłowy ekran podsłuchu bez użycia rąk pomaga, automatycznie zamykając się za tobą, gdy przechodzisz przez drzwi. Światło przyciąga komary i inne owady, dlatego po zmroku należy również zminimalizować oświetlenie zewnętrzne.
 6. Zwiększ liczbę drapieżników komarów na swoim podwórku.

  Nietoperze i jaskółki uwielbiają jeść komary. Zainstaluj schronienie, takie jak domek dla ptaków, aby przyciągnąć drapieżniki do swojego podwórka.
 7. Poproś o pomoc sąsiadów.

  Dorosły komar przeleci około dwóch mil od miejsca rozrodu (jeszcze dalej, jeśli wieje wiatr). Więc weź swoich sąsiadów na pokład!
Logotyp Opryski 4 YouWszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl