Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Jak odstraszać pluskwy i nie dopuścić ich do naszego domu?

Tagi: , |  Opublikowano: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 11:37

Pluskwy są powszechnymi szkodnikami, o których wiadomo, że ukrywają się w kanapach i materacach. National Pest Association twierdzi, że 92% inwazji wykrywa się po pojawieniu się ukąszeń. Istnieje wiele sposobów zapobiegania i usuwania pluskiew z domu. 

Jak rozpoznać obecność pluskiew?

Pluskwy to małe owady, które żywią się krwią, pozostawiając po sobie paskudne, swędzące ukąszenia. Zwykle zauważymy kilka ukąszeń blisko siebie, może towarzyszyć im wysypka. Chociaż nie są niebezpieczne, te ugryzienia mogą w niektórych przypadkach powodować ciężką reakcję alergiczną. W takim przypadku zaleca się zasięgnięcie pomocy medycznej. 

Pluskwy, wielkości ziarna jabłka, mogą pozostać niewykryte przez długie tygodnie. Niektórzy odkrywają plagę po ugryzieniu. Inni zgłaszali nieprzyjemny zapach na swoich prześcieradłach. Znaki, na które należy zwrócić uwagę, to:

  • Małe plamy krwi
  • Czerwonawe plamy
  • Plamy kałowe
  • Jajka

Pluskwy są widoczne gołym okiem. Jeśli zauważysz na swoich prześcieradłach brązowego owada o owalnym kształcie, czas wezwać specjalistów do zwalczania szkodników.

Jaka jest główna przyczyna obecności pluskiew?

Wbrew powszechnemu przekonaniu pluskwy nie lgną do brudnych powierzchni. Bałagan pozwala im tylko się ukryć i pozostać niezauważonym. W rzeczywistości można je znaleźć nawet w najczystszych domach. 

Pluskwy to autostopowicze. Mogą zakraść się do Twojego domu z wielu miejsc, w szczególności z:

  • Hotele/Motele
  • Transport publiczny
  • Sklepy z używanymi rzeczami
  • Domy innych osób
  • Praca

Ze względu na ich mały rozmiar często trudno jest stwierdzić, gdzie mogą się ukrywać pluskwy. Większość ludzi zbiera te szkodniki w miejscach publicznych. Pluskwy mogą przenieść się na przedmiotach umieszczonych na zainfekowanych obszarach, takich jak bagaż w pokojach hotelowych. 

Kiedy już są w twoim domu, możesz nie zauważyć, dopóki nie obudzisz się z ukąszeniami. Uważaj na oznaki pluskiew w miejscach publicznych i zwróć uwagę na wszelkie stęchłe zapachy. 

Jak odstraszyć pluskwy?

Oprócz obserwowania oznak tych owadów w miejscach publicznych, istnieje kilka sposobów zapobiegania inwazji pluskiew w domu. Oto sześć sposobów na odstraszenie pluskiew:

Przechowuj odzież w zamkniętych próżniowo torbach

Przechowywanie ubrań w zamkniętych próżniowo workach to dobry nawyk podczas podróży. To powstrzyma pluskwy i inne szkodniki przed wsiadaniem do bagażu. Ponieważ większość przypadków pluskiew pochodzi z hoteli, jest to dobra praktyka profilaktyczna.

Często odkurzaj

Jeśli pluskwy dostaną się do Twojego domu, odkurzanie może uchronić Cię przed plagą. Oprócz materacy pluskwy mogą chować się w dywanach i kanapach. Po odkurzeniu pamiętaj o prawidłowym usunięciu odpadów, aby robaki nie znalazły się z powrotem w środku.

Uporządkuj zagracone obszary

Bałagan nie przyciąga pluskiew, ale jest dla nich doskonałym miejscem do ukrycia się. Bałagan na ścianach jest szczególnie narażony na wkradnięcie się tych szkodników. Im bardziej zagracony jest twój dom, tym trudniej będzie pozbyć się plagi, jeśli do niej dojdzie. 

Pokrycie materaca

Jak sama nazwa wskazuje, pluskwy występują głównie w łóżkach. Całkowite przykrycie materaca może pomóc w ochronie go przed inwazją. Upewnij się, że pokrycia są trwałe i bezpiecznie zakrywają materac. Wszelkie fałdy lub dziury w pobliżu zamka mogą wpuścić pluskwy. 

Sprawdź zwierzęta pod kątem pluskiew

Te szkodniki polują nie tylko na ludzi. Psy i koty również mogą nosić na sobie pluskwy. Może to spowodować nie tylko plagę, ale także ugryzienie zwierząt. Regularnie sprawdzaj swoje zwierzaki pod kątem oznak robactwa, zanim zostaną wpuszczone do środka. 

Sprawdź przedmioty używane

Na koniec upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś wszystkie używane przedmioty. Meble, odzież i elektronika poprzednich właścicieli mogły przenosić pluskwy. Szybkie sprawdzenie tych elementów może zapobiec konieczności wzywania do zwalczania szkodników. 

Jak usunąć pluskwy?

Usuwanie pluskiew zależy od nasilenia inwazji. Po zidentyfikowaniu obszarów infekcji możesz użyć różnych sprayów na owady i pułapek, aby pozbyć się szkodników. 

Ale czasami nie da się tak łatwo uporać z plagą. Zwalczanie szkodników pluskiew może okazać się trudne, gdy owady są małe. Skontaktuj się z Ogólnopolskim Centrum DDD już dziś, aby przeprowadzić profesjonalną inspekcję i eksterminację!

Logotyp Opryski 4 You


Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl