Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem
Mity na temat szkodników i ich zwalczania

Obalamy mity na temat usuwania szkodników

Tagi: , , , , |  Opublikowano: czwartek, 7 kwietnia 2022, 12:32

Mity na temat szkodników i ich zwalczania krążyły wokół właścicieli domów i mieszkań od lat. Dla przykładu z pewnością słyszałeś o tym, że pluskwy szukają schronienia tylko w brudnych domach lub bajkowy ser na pułapce przyciągnie myszy.

Niektóre mity na temat szkodników mogą być dobrą radą, ale rzadko są zakorzenione w rzeczywistości. Częściej te mity można łatwo obalić. Skorzystaj z tego przewodnika firmy Ogólnopolskie Centrum DDD , aby poznać fakty na temat szkodników i ich zwalczania!

Mit 1: W czystych domach nie ma pluskiew

Dla szkodników nie ma większego znaczenia, czy dom jest czysty, czy nie. Owady i inne robactwo wkraczają do twojego domu w poszukiwaniu pożywienia i schronienia, a nie atmosfery.

Czysty dom jest tak samo podatny na szkodniki, jak brudny. Kluczem do powstrzymania tych niepożądanych gości jest zablokowanie im wstępu. Uszczelnij wszystkie pęknięcia, przecieki i dziury, które prowadzą do Twojego domu, aby powstrzymać szkodniki.

Mit 2: Komary atakują tylko wieczorem i nocą

Mimo swej krwiopijnej natury komary nie są wampirami. Światło słoneczne nie powstrzymuje komara przed spożyciem cię na południowy posiłek. Kluczem do wypędzenia tych szkodników jest raczej ich teren lęgowy.

Komary rozmnażają się w stojącej wodzie, więc aby trzymać je z dala od domu, pozbądź się stojącej wody. Zwróć uwagę na to, jak Twój trawnik odpływa podczas deszczu i w razie potrzeby oceń wszelkie niskie miejsca.

Mit 3: Możesz zwabić myszy serem

Jeśli masz myszy w ścianach, nęcenie ich serem nie jest dobrym rozwiązaniem. Pokarmy bogate w cukier lub węglowodany są bardziej kuszące dla niepożądanych gryzoni.

Myszy będą skubać prawie wszystkie okruchy. Ale jeśli szukasz najlepszej przynęty na myszy, zastanów się, zanim sięgniesz po ser. Zamiast tego wybierz suszone owoce, masło orzechowe lub czekoladę!

Mit 4: Metody domowe wytępią pluskwy

Pluskwy szybko się rozmnażają i mogą zmieścić się w bardzo ciasnych przestrzeniach. Mogą skupiać się w fałdach szwów materaca i łączeniach mebli tapicerowanych. Samice pluskiew mogą złożyć pięć jaj dziennie i wyprodukować setki jaj przez całe życie. Z tego powodu metody „zrób to sam” nie powstrzymają inwazji. Tylko profesjonalna obróbka cieplna i zabiegi chemiczne mogą wyeliminować pluskwy.

Mit 5: Termity są częścią rodziny mrówek

Termity i mrówki to dwie różne rodziny owadów. Powodują również wyjątkowe problemy w Twoim domu. Mrówki mogą dostać się do instalacji elektrycznej i uszkodzić okablowanie w domu. Termity mogą zniszczyć strukturę ścian lub podłóg Twojego domu. Chociaż nie są one powiązane, możesz tępić je za pomocą profesjonalnych usług zwalczania szkodników.

Mit 6: To, czego nie widzisz, nie może cię skrzywdzić

To, że nie masz mrowisk w salonie ani myszy pod łóżkiem, nie oznacza, że ​​nie ma problemu. Zwróć uwagę na oznaki inwazji szkodników i przeprowadź konserwację zapobiegawczą w swoim domu. Aby uzyskać profesjonalną pomoc, zwróć się do nas po specjalistyczne usługi zwalczania szkodników.

Kontrola i usuwanie szkodników

Nie zostawiaj domu podatnego na szkodniki. Miej oko na oznaki uszkodzeń i inne oznaki nieznośnych gości. Uszczelnij pęknięcia i przecieki, aby powstrzymać szkodniki przed wejściem do domu. Jeśli masz już problem ze szkodnikami, nie martw się. Od rojów komarów po kolonie termitów, Ogólnopolskie Centrum DDD zapewni Ci ochronę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Logotyp Opryski 4 You

Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl