Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Gdzie najwięcej kleszczy w Polsce?

Tagi: , , |  Opublikowano: poniedziałek, 2 maja 2022, 13:49

Sezon na kleszcze w pełni. Tak naprawdę od marca, kiedy temperatury w poszczególne dni oscylowały wokół 10 stopni Celsjusza, już musieliśmy się mierzyć z niebezpieczeństwem, jakie niosą za sobą choroby przenoszone przez kleszcze zarówno dla nas jak i naszych zwierząt. Poniżej znajdziesz mapę najczęstszego występowania kleszczy w naszym kraju.

Mapa Kleszczy

Życie w naszym kraju oznacza, że ​​Ty i Twoja rodzina jesteście prawie zawsze narażeni na ukąszenia kleszczy. Powszechne w każdym regionie kleszcze przenoszą poważne choroby, takie jak borelioza. Wraz z nadejściem wiosny i zbliżającym się latem, należy być świadomym sposobów identyfikacji i zapobiegania skrzywdzeniu kleszczy Tobie i Twoim bliskim. Porozmawiamy o tym, dlaczego kleszcze są niebezpieczne i jak możesz chronić swoją rodzinę w tym roku!

Dlaczego kleszcze są niebezpieczne?

Kleszcze są niebezpieczne, ponieważ niektóre z nich przenoszą choroby takie jak borelioza, która może stać się Twoją udręką na całe życie.

Osoby dotknięte boreliozą powinny zwracać uwagę na objawy, takie jak gorączka, ból głowy, bóle stawów i wysypki skórne. Według CDC około 60% nieleczonych pacjentów ma przerywane napady zapalenia stawów z silnym bólem stawów i obrzękiem. Nieleczone pacjenci mogą również rozwijać przewlekłe dolegliwości neurologiczne miesiące lub lata po zakażeniu – obejmuje to drętwienie, ból, mrowienie w dłoniach lub stopach oraz problemy z krótkotrwałą utratą pamięci.

Czy wszystkie kleszcze są niebezpieczne?

Nie wszystkie kleszcze są niebezpieczne, ale wszystkie kleszcze mogą przenosić choroby takie jak borelioza i stają się niebezpieczne. Z tego powodu ważne jest, aby traktować wszystkie kleszcze tak, jakby były niebezpieczne i podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby się przed nimi uchronić.

Jak wyglądają ukąszenia kleszczy i kleszczy?

Czy wiesz, że kleszcze należą do tej samej rodziny co pająki? Mają osiem nóg i różnią się kolorem od ciemnorudej czerni do jasnego lub ciemnego brązu. Chociaż ich wielkość jest różna, mogą być tak małe jak nasiona sezamu. Jednak po nakarmieniu czyli ugryzieniu, kleszcz może znacząco urosnąć.

Kleszcze lubią ciepłe miejsca, więc najprawdopodobniej znajdziesz je między innymi z tyłu kolan, włosów i pod pachami. Kiedy kleszcze przyczepią się do twojego ciała, pozostaną tam przez tygodnie. Dla wielu osób ugryzienie przez kleszcza w ogóle nie wydaje się niczym. Z tego powodu często pozostają niezauważone. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze sprawdzać swoje ciało po spędzeniu czasu na świeżym powietrzu, nawet na własnym podwórku!

Jak możesz chronić swoją rodzinę?

Kleszcze są powszechnie spotykane na zewnątrz, na terenach zalesionych, a nawet na podwórkach. Oto, co możesz zrobić, aby chronić swoich bliskich:

Wprowadzaj codzienne kontrole kleszczy, gdy spędzasz czas na świeżym powietrzu. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, zajrzyj w cieplejsze obszary ciała, np. za kolana i pod pachami oraz we włosy i skórę głowy.

Jeśli wiesz, że Ty lub Twoja rodzina znajdziecie się w zalesionym terenie, bądźcie proaktywni i noś odpowiednią odzież , na przykład długie spodnie ze skarpetami naciągniętymi na siebie.

Jeśli spędzasz dużo czasu na swoim podwórku, rozważ realizację profesjonalnego zabiegu DDD, aby zniminalizować ilość występowania kleszczy w Twoim otoczeniu.

Jeśli martwisz się kleszczami , pozwól Ogólnopolskiemu Centrum DDD pomóc w naszych usługach zwalczania szkodników w Twoim regionie. Możesz uzyskać pełną eliminację i ochronę przed tymi szkodnikami przez cały rok, więc nie musisz się martwić o kleszcze na własnym podwórku.

Logotyp Opryski 4 You



















Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl