Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Czy zapach martwego szczura jest szkodliwy dla zdrowia?

Tagi: , |  Opublikowano: piątek, 6 maja 2022, 12:49

Na tej planecie jest niewiele zapachów gorszych niż zapach rozkładającego się zwierzęcia. Ale wiele martwych szczurów, aktywnie rozkładających się lub nawet długo usuwanych z mieszkania, może wydzielać szczególnie paskudny smród. Zapach martwego szczura może być również potencjalnie szkodliwy dla zdrowia. Mając to na uwadze, jak dokładnie zapach martwego szczura jest niebezpieczny dla twojego zdrowia?

Zapach martwego szczura może być szkodliwy dla zdrowia człowieka z powodu toksycznych gazów i mikroskopijnych związków martwego zwierzęcia, które są stale uwalniane do powietrza w pomieszczeniu. Ponieważ większość domów nie jest stale wentylowana, gazy przenikają do dróg oddechowych i mogą potencjalnie powodować choroby.

Pozbycie się zapachu martwej myszy lub szczura może być trudne. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy rozkładające się gryzonie zostały usunięte z domu, ponieważ miejsce śmierci i rozkładu nadal może zawierać zapach. Ale przy odpowiednim czyszczeniu i usuwaniu wszelkich nasyconych przedmiotów, zapach można wyeliminować.

Jak długo utrzymuje się zapach martwej myszy?

Ludzie mają silny węch, co oznacza, że ​​zapachy takie jak rozkład mogą utrzymywać się długo po usunięciu źródła zapachu.

Szczury i myszy mają czasami tendencję do umierania w najbardziej niewygodnych miejscach. Kiedy martwa mysz umiera na przykład za ścianą, najczęściej oznacza to, że dotarcie do zwłok, aby je usunąć, może być niemożliwe.

Ponieważ rozkładająca się materia ma zgniły zapach (jak gnijące mięso, ale o wiele gorszy), oznacza to, że właściciele domów albo muszą żyć z tym zapachem, dopóki nie minie, albo ewentualnie rozerwać ściany, aby usunąć zwłoki. Jest to kosztowne i czasochłonne, ale zazwyczaj jest to jedyny sposób na usunięcie martwej myszy.

Jeśli zdecydujesz się przeczekać, może minąć od 3 tygodni do miesiąca, zanim śmierdzący zapach minie. Po tym czasie tusza ma wystarczająco dużo czasu, aby całkowicie wyschnąć, a proces gnicia przeszedł przez swoją najbardziej zauważalną fazę.

Rozkładająca się mysz pachnie propanem lub gnijącym mięsem. Jest to bardzo silny, zgniły zapach substancji chemicznych uwalnianych przez rozkładające się ciało.

Te chemikalia obejmują dwutlenek siarki, metan i niektóre inne związki. Jeśli masz w domu miejsca, w których padło wiele martwych gryzoni i zaczęło gnić, zapach może trwać przez dłuższy czas, jeśli obszar nie został całkowicie oczyszczony.

Jak pozbyć się zapachów martwych gryzoni

Decydując o tym, jak pozbyć się zapachu martwego szczura, należy najpierw zbadać, skąd pochodzą te zapachy.

Jeśli masz lub ostatnio miałeś wcześniej gryzoni, a gryzonie często umierały w całym domu, te zapachy można wyeliminować, dokładnie czyszcząc obszary wybielaczem i roztworem wodnym, aby zabić wszelkie bakterie i choroby pozostawione przez szczury.

Ważne jest, aby używać substancji chemicznej tak silnej jak wybielacz, ponieważ choroby szczurów i myszy mogą łatwo przenosić się na ludzi. Ponadto ważne jest noszenie gumowych rękawic podczas czyszczenia miejsc lęgowych szczurów lub powierzchni, na których szczury się rozkładają.

Ponadto prawidłowe otwarcie wszelkich otworów wentylacyjnych w domu również znacznie przyczyni się do całkowitego rozproszenia zapachu martwego szczura. Staraj się, aby otwory wentylacyjne piekarnika i wszelkie otwory wentylacyjne w łazienkach były uruchomione przez cały dzień; rozważ również otwarcie okien i umieszczenie wentylatora w pudełku przy ekranie z przednią stroną dmuchającą na zewnątrz.

Jeśli zdarzy ci się znaleźć rozkładające się zwłoki szczura lub myszy, możesz je usunąć gumowymi rękawiczkami i pamiętaj, że możesz również chcieć nosić maskę PPE, aby nie wdychać rozkładającego się ciała i powiązanych bakterii lub czegoś tak niebezpiecznego jak potencjalnie śmiertelny hantawirus .

Jeśli obecnie próbujesz usunąć zapach martwych szczurów, powinieneś rozważyć pełne oczyszczenie domu jako rozwiązanie dla przedmiotów i mebli, które były miejscami plagi szczurów.

Posiadanie przedmiotów, takich jak wcześniej zainfekowane meble lub stosy papierów, książek lub czasopism, które mogą być pokryte odchodami szczurów, może znacznie poprawić zdrowie w pomieszczeniu i wyeliminować utrzymujący się zapach.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług sprzątania domów, skontaktuj się z nami w celu usunięcia śmieci o dowolnym kształcie lub rozmiarze.

Jak długo trwa rozkład szczura w szkielet?

Z kilkoma martwymi zwłokami szczurów w ścianie, twój dom może okropnie śmierdzieć przez dwa lub więcej tygodni. Co więcej, zapach nie zniknie całkowicie, dopóki zwłoki nie zostaną zmumifikowane lub rozłożone na szkielet.

Całkowity rozkład szczura na szkielet może zająć od 3 do 4 miesięcy. Całe mięso musi najpierw zgnić z ciała, a proces rozkładu nie jest całkiem szybki.

W większości środowisk o dużej wilgotności szczury mogą rozkładać się szybciej, ale można się spodziewać, że smród wypełni powietrze wewnątrz pomieszczenia i nawijanych części domu, aż do osiągnięcia stanu szkieletowego. 

Zapach martwego szczura pojawia się i znika

Jeśli masz duży dom, a może szczury zdechły na strychu, możesz zauważyć, że smród pojawia się i znika lub podnosi się i opada.

To wszystko odnosi się do procesu rozkładu, który zachodzi w sekundę po śmierci zwierzęcia. Gazy i enzymy natychmiast zaczynają rozkładać materię organiczną i mogą wystąpić czynniki środowiskowe, które spowalniają ten proces, takie jak zmiany między suchym i wilgotnym powietrzem w pomieszczeniach.

Może się również zdarzyć, że szczury wygasły gdzieś w domu, do którego nie można łatwo uzyskać dostępu, na przykład za ścianami, a ściana lub sufit blokują większość smrodu, ale śladowe ilości przenikają przez konstrukcje.

Bez względu na przyczynę, najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest założenie odzieży ochronnej, jeśli znajdziesz zwłoki i odpowiednio się ich pozbędziesz. Jeśli jesteś wrażliwy lub wolisz, aby ktoś inny pozbył się szczura lub myszy w Twoim imieniu, skontaktuj się z nami w Project MultiPest.

Zapach martwego szczura przez miesiące

Jeśli zauważysz smród przez wiele miesięcy, możesz potrzebować nas, abyśmy przyszli i przeprowadzili dokładną inspekcję twojego domu, aby sprawdzić, czy nie masz plagi.

Sprawdzimy dziury w ścianach i użyjemy przynęty, aby wyciągnąć szczury lub myszy z ich kryjówek, aby potwierdzić inwazję. 

Wraz z plagami, gdzieś po drodze zaczniesz wąchać kał lub rozkładające się zwłoki. Jeśli zapachy pojawiają się i znikają w ciągu kilku miesięcy, nie możesz tego zignorować, ponieważ prawdopodobnie oznacza to, że masz aktywną infestację, którą należy całkowicie wyeliminować, aby uchronić Cię przed tym problemem.

Czy możesz zachorować od martwego szczura?

Tak, możesz potencjalnie poważnie zachorować po prostu wdychając powietrze wokół martwego szczura. Podobnie jak w przypadku szczurzych odchodów, które są również niebezpieczne i równie nieprzyjemne, ważne jest, aby profesjonalna firma zajmująca się zwalczaniem szkodników z odpowiednią odzieżą ochronną przyjechała i pozbyła się rozkładającego się zwłok w Twoim imieniu.

Rozkładająca się materia szczurów i myszy może być prawie uważana za truciznę, ponieważ cząsteczki i patogeny uwalniane do powietrza mogą poważnie wpływać na układ oddechowy.

Chociaż myślenie w ten sposób jest niepokojące, należy pamiętać, że za każdym razem, gdy coś czujemy, w rzeczywistości smakujemy mikroskopijnych cząstek, które wydzielają się z organizmu powodującego zapach. Dlatego martwe szczury mogą potencjalnie wywołać chorobę u człowieka.

Co robisz, gdy szczur ginie w twojej ścianie?

Kiedy szczury giną w ścianach domu, zwykle oznacza to, że jedynym sposobem na usunięcie zapachu jest rozerwanie ścian w celu usunięcia zwłok. Należy to zrobić z najwyższą starannością, a po usunięciu rozkładającego się zwierzęcia należy je umieścić w zamykanej torebce w celu usunięcia.

Jeśli nie chcesz wykopywać konstrukcji, będziesz musiał użyć środków maskujących w pobliżu źródła, aby spróbować jak najlepiej zatuszować zapach, aż zwłoki dotrą do miejsca, w którym stanie się szkieletem.

Dlatego tak ważne jest, aby zająć się szczurami lub myszami, gdy tylko zauważysz zwierzęta, aby uchronić cię przed tym wtórnym problemem gryzoni.

Czy ocet pozbędzie się zapachu martwego zwierzęcia?

Ocet nie jest świetną substancją eliminującą zapach martwych zwierząt. Jeśli chcesz pozbyć się tego smrodu, musisz najpierw wrzucić znalezione zwłoki do zamykanego worka. Powinieneś rozważyć użycie wybielacza lub innego silnego i silnego środka czyszczącego, aby dokładnie zdezynfekować obszar. Powinieneś uważać na stosowanie chemikaliów wokół dzieci i zwierząt domowych.

Ocet może pomóc zatuszować część zapachu, ale zapach nie zniknie całkowicie, dopóki obszar i wszystkie związane z nim patogeny nie zostaną usunięte poprzez dokładne odkażanie, które będzie wymagało środka chemicznego.

Logotyp Opryski 4 YouWszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl