Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem
Jak pozbyć się komarów

Jak pozbyć się komarów?

Tagi: , |  Opublikowano: poniedziałek, 23 maja 2022, 09:52

Jak co roku, latem komary są prawdziwą plagą. Na rynku dostępne są wszystkie rodzaje środków odstraszających komary, ale często są one chemiczne, a do tego nie do końca skuteczne. Ogólnopolskie Centrum DDD daje kilka naturalnych porad i sztuczek, aby pozbyć się komarów, a także łagodzić ewentualne ukąszenia. Oczywiście to rozwiązania w przypadku niewielkiej inwazji. Jeśli masz plagę komarów, nie obędzie się bez wezwania technika DDD.

Na pozbycie się komarów jest kilka metod . Możesz zdecydować się na moskitiery, pułapki na komary, a nawet wachlarze, a także rośliny, które je odstraszają, takie jak cytronella, lawenda czy geranium.

Ukąszenia komarów: dlaczego należy ich unikać?

Obecne od ponad 400 milionów lat komary nie są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. W naszym klimacie nie znajdziemy komarów, które przenoszą choroby. Nadal jednak mogą powodować reakcje alergiczne, ale po prostu są nieznośne.

Komary: co je przyciąga?

Ten 2,5-miligramowy owad jest przyciągany głównie przez wydzielany przez nas dwutlenek węgla i kwas mlekowy. Wykazano, że ludzie, którzy są wysocy lub dużo się poruszają, produkują więcej CO2 . Z drugiej strony, pocenie się wytwarza więcej kwasu mlekowego, przyciągacza tych małych bestii. 

Ponadto promieniowanie podczerwone emitowane przez gorące ciała umożliwia tym owadom znajdowanie ofiar za pomocą wzroku.

Wreszcie badanie przeprowadzone przez amerykańskie stowarzyszenie AMCA  dowiodło, że aktywność komarów wzrasta o 500% w wieczory pełni księżyca . Więc pamiętaj, aby przewidzieć tę noc ze środkami ochrony.

Moskitiera: główny i skuteczny sojusznik przeciwko komarom

Jest to najskuteczniejszy środek odstraszający komary. Oczywiście może na tym ucierpieć dekoracja Twojego domu , ale możesz ją umieścić na swoich oknach, a także wokół łóżka . Celem jest uniknięcie ugryzienia w środku nocy lub w ciągu dnia. Zaletą moskitiery w oknach jest możliwość przewietrzenia mieszkania bez ryzyka zaproszenia komarów. Istnieje kilka rodzajów: moskitiera elastyczna panelowa, moskitiera zwijana, moskitiera o stałej ramie, moskitiera na łóżko mobilne itp.

Wentylator: sprzymierzeniec w walce z komarami

Jak wspomniano wcześniej, przyciągamy komary z powodu dwutlenku węgla i kwasów, które wytwarza nasz organizm. Wiatr wytwarzany przez wentylator pozwala regulować i eliminować te zapachy wyczuwalne przez owada.

Musisz też pomyśleć, że komar to bardzo mały owad, który nie może się równać z naszymi wielkimi fanami. Jeśli postawisz go blisko siebie podczas posiłku lub w nocy, nie będą Cię już niepokoić komary.

Pułapki na komary: urządzenia o wysokiej wydajności

W ostatnich latach pojawił się nowy sposób walki z komarami: pułapki . Te urządzenia elektryczne są przeznaczone do chwytania i zabijania tych owadów . Niektóre pułapki twierdzą nawet, że zmniejszają lokalną populację komarów poprzez usuwanie niektórych samic składających jaja.

Istnieje kilka typów. Niektóre opierają się na ssaniu przez śmigło i wychwytywaniu w siatkę , inne na pułapce poprzez przywieranie komara do lepkiej powierzchni lub nawet na eliminację przez wyładowanie elektryczne .

Jak ich przyciągają? Uwalniają dwutlenek węgla, pierwiastek, który komary tak bardzo lubią u ludzi. Dzięki butli CO2 imitowany jest ludzki wydech. To także dzięki temu systemowi pułapka nie ma wpływu na inne owady, takie jak ćmy.

Co więcej, lepiej nie używać tylko pułapek na komary, ale raczej wszystkich wskazówek wymienionych w tym artykule, aby zmaksymalizować szanse ich odstraszenia.

Rośliny: naturalny środek przeciw komarom

Wiemy, że rośliny mają wiele mocy , wiele patologii i tematów. Zapach niektórych roślin odstrasza komary. Dlatego warto używać ich bez ograniczeń!

Trawa cytrynowa, roślina, która ma moc pozbycia się komarów

Najbardziej naturalny środek na pozbycie się komarów, cytronella , dzięki zapachowi , który wydziela , doskonale je odstrasza. Zapach pobudza układ nerwowy komarów i odstrasza je.

Możesz umieścić roślinę w pobliżu okien lub w pobliżu łóżka , jeśli chcesz. Jednak olejek eteryczny z trawy cytrynowej zawiera koncentrat cytronellolu i geraniolu, a to właśnie ten ostatni zawiera aktywny składnik, który działa przeciwko komarom. Jeśli nie czujesz się komfortowo z nakładaniem olejku eterycznego bezpośrednio na siebie, możesz namoczyć wacik i położyć go na stoliku nocnym.

Trawę cytrynową można również znaleźć w postaci sprayów, kremów czy świec zapachowych . To właśnie dym z nich pomoże odstraszyć komary.

Aby wzmocnić działanie trawy cytrynowej, ważne jest zatem łączenie jej różnych form.

Zapach bazylii odstrasza te owady

Czy wiesz, że komary nie znoszą zapachu bazylii ? Te pyszne liście, przyjaciele twoich sałatek latem, mogą być również przydatne w walce z insektami.

Rzeczywiście, chociaż ta metoda jest mniej znana, pozostaje skuteczna. Możesz zacząć od ustawienia doniczek z bazylią na parapetach , najlepiej tam, gdzie świeci słońce.

Idealnym rozwiązaniem jest jednak pozyskanie olejku bazyliowego, który należy rozcieńczyć w wodzie. Rozpyl tę mieszankę na tkaninach lub w powietrzu, aby odpędzić te szkodliwe owady.

Natrzyj swoje ciało liśćmi pomidora, aby pozbyć się komarów

Inną opcją na pozbycie się komarów są liście pomidora ! Aby zachować ciszę podczas posiłku lub w nocy, możesz zmiażdżyć i pocierać liście pomidorów na ciele. Niestety ta alternatywa jest możliwa tylko wtedy, gdy masz ogród warzywny. Rzeczywiście, pomidory sprzedawane w supermarketach na ogół nie mają już liści. Jeśli chcesz, możesz wybrać swoje warzywa od ogrodnika, który je oferuje.

Kwiaty geranium: kwiatowy zapach, który odstrasza komary

Liście geranium mają silny zapach, znienawidzony przez komary. Aby skorzystać z tej korzyści przeciwko komarom, możesz przymocować doniczki na parapetach, wokół tarasu lub wokół stojących punktów wody. Należy pamiętać, że jest to delikatna roślina , która boi się mrozu . Uważaj, aby nie sadzić go zbyt wcześnie, aby nie zabił pąków przez zimne przystawki. Podobnie preferuj miejsce osłonięte od wiatru , aby nie zaszkodzić roślinie.

Jeśli to możliwe, usuń miejsca lęgowe

Najlepiej usunąć miejsca lęgowe, czyli stojącą wodę , w której samice będą chętnie składać jaja i przyszłe larwy . Rzeczywiście, samica w ciągu swojego życia może złożyć ponad 3000 jaj . Przeprowadzane na powierzchni wody tarło może odbywać się w kilku miejscach:

Po pierwsze, uważaj, aby prawidłowo zamknąć zbiornik na wodę . Luźne wieczko może wpuścić te samice i ryzykujesz zapłatą ceny. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie płacisz za larwy, możesz kupić 1 lub 2 ryby i dodać je do zbiornika. Następnie zjedzą jajka . Musisz jednak pomyśleć o karmieniu ich jednocześnie. Pamiętaj też, że zimą woda może zamarznąć , więc musisz zapewnić małe akwarium pod dachem lub znaleźć rozwiązanie, które uchroni Twój zbiornik przed zamarzaniem.

Jeśli naprawdę nie chcesz rozstawać się ze swoim małym stawem lub wodopojem , rozważ zainstalowanie nowych mieszkańców, takich jak żaby lub ryby . Możesz również zainstalować system fontanny, wodospadu lub pompy powietrza. Cel? Upewnij się, że woda nie zastyga , aby samice nie miały możliwości złożenia jaj.

Wreszcie, regularnie chodź wokół rynien , gdy tylko spadnie deszcz. Rzeczywiście, te bardzo łatwo zapychają się kilkoma liśćmi lub gdy ich nachylenie jest wadliwe. W takim przypadku konieczne jest szybkie działanie, aby uniknąć stagnacji wody. 

Podsumowując, rzadko zdarza się, aby tylko jedno z tych działań pozwoliło w 100% wyeliminować obecność komarów w środku lata. Jednak ich dodanie przyniesie zadowalający rezultat.

Jak złagodzić ukąszenie komara?

Jeśli, niestety, kilka komarów zdołało przemknąć przez wszystkie twoje metody ostrożności i zostałeś ugryziony, istnieje kilka sztuczek, aby złagodzić ukąszenia.

Ocet łagodzący ukąszenia komarów

Jeśli chcesz uniknąć ugryzienia lub złagodzić swędzący pryszcz komara, możesz również użyć octu . Ocet dzięki swoim właściwościom antyseptycznym jest idealnym babcinym środkiem ułatwiającym gojenie ran i łagodzącym swędzenie . Nie wahaj się nałożyć ocet organiczny lub ocet jabłkowy za pomocą kompresu na pryszcz i pozostawić na kilka minut. 

Używaj olejków eterycznych przeciwko ukąszeniom komarów

Od 7 roku życia możesz nakładać krople niektórych olejków eterycznych na ukąszenia, aby je złagodzić. Jeśli zgryz znajduje się w miejscu, w którym skóra jest cienka i wrażliwa , takim jak twarz lub szyja, spróbuj wcześniej wylać kroplę na inną część ciała, aby sprawdzić, czy nie masz złej reakcji. Dzięki swojej mocy łagodzą stany zapalne , łagodzą swędzenie i wspomagają gojenie . Bądź jednak ostrożny, ponieważ nie wszystkie olejki eteryczne zapewniają te korzyści. Preferuj te z lawendy, eukaliptusa lub geranium.

Lawenda, środek przeciwzapalny na ukąszenia komarów

Olejek lawendowy Spike to bardzo dobry sposób na ukojenie i dezynfekcję ukąszenia komara. Rzeczywiście, jest przeciwzapalny i przeciwzakaźny, jego moc czyni go sprzymierzeńcem w walce z małymi czerwonymi guzkami. Aby to zrobić, nałóż na nią kilka kropel i powtórz operację kilka razy, aż zgryz przestanie swędzieć.

Olejek eteryczny z eukaliptusa cytrynowego na komary

Dzięki swojemu głównemu składnikowi, cytronellal, olejek eteryczny z eukaliptusa cytrynowego ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Niedrogi, ten produkt jest idealny na użądlenia. Aby uzyskać optymalną skuteczność, pamiętaj o odnawianiu aplikacji co 3 lub 4 godziny.

Ponadto, poza czerpaniem korzyści z powyższych korzyści, możesz go stosować po sesji sportowej, przeciwko chorobie zwyrodnieniowej stawów lub zapaleniu ścięgien.

Olejek eteryczny z niebieskiego rumianku

Olejek eteryczny z niebieskiego rumianku , zwany również Tansy , rozpoznawalny po pięknym niebieskim kolorze, jest idealny do unikania drapania. Kojący, uspokajający i przeciwzapalny olejek ma silny zapach i dzięki zawartości chamazulenu zmniejszy zaczerwienienia związane z ukąszeniem komara.

Zamów odkomarzanie w OCDDD!

Od lat oferujemy różnorodne usługi, które pomagają odciążyć codzienne życie osób. Nasza praca ma na celu oferowanie usług zarówno spersonalizowanych, jak i dostosowanych do potrzeb Klientów. I to niezależnie od usługi. Jeśli chodzi o komary, z roku na rok udoskonalamy nasze zabiegi tak, by w pełni zadowalały naszych Klientów. Już dziś pozbądź się komarów z profesjonalnymi usługami dezynsekcji od Ogólnopolskiego Centrum DDD.

Logotyp Opryski 4 You

Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl