Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Dbam o czystość i mam pluskwy. Dlaczego?

Tagi:  |  Opublikowano: wtorek, 21 czerwca 2022, 13:46

Przy tak wielu owadach w naszym ekosystemie, czystość jest ogromnym czynnikiem decydującym o tym, czy trafią one do Twojego domu. Szczury, myszy, mrówki i karaluchy to tylko niektóre ze szkodników, które przyciągają wycieki, resztki jedzenia i inne nieczystości. Z tego powodu wiele osób stara się utrzymać czysty dom, aby zapobiec przedostawaniu się tych szkodników do ich domu. Następnie są zszokowani, gdy dowiadują się, że mają plagę pluskiew. 

Jednak pluskwy nie są przyciągane przez brud, rozkład ani rozkładające się materiały. Przyciąga ich tylko krew i będą ją szukać, niezależnie od czystości środowiska. Pluskwy wykrywają dwutlenek węgla emitowany przez ludzi i reagują na ciepło i wilgoć, gdy zbliżają się do potencjalnego żywiciela. 

Jeśli masz pluskwy, nie wahaj się by zadzwonić do ekspertów od eksterminacji pluskiew. To nie żaden wstyd, bo pluskwy możemy przynieść do domu z hotelu, komunikacji miejskiej czy nawet sąsiada. Jeśli chcesz zapobiec rozrośnięciu się plagi, jak najszybciej interweniuj!

Chociaż wiele osób wierzy w mit, że pluskwy są przyciągane do niehigienicznego środowiska, nie jest to prawda. Uważa się, że mit ten utrwalany był z dwóch głównych powodów. 

Po pierwsze, pluskwy już dawno kojarzyły się z brudnymi pokojami motelowymi. Jednak nawet dzisiejsze hotele z wyższej półki ucierpiały w wyniku inwazji pluskiew. To, że pluskwy atakują tylko tańsze pokoje motelowe, po prostu nie jest prawdą. 

Prawdą jest, że hotele z wyższej półki mają również zasoby, aby szybko wyeliminować problem z pluskwami. Jednak tańsze motele nie zawsze mają na to budżet, co jest jednym z powodów, dla których ten mit jest nadal tak wszechobecny. Fakt, że pluskwy nadal można spotkać częściej w tańszych motelach, nie ma nic wspólnego z ich czystością, a raczej z problemami finansowymi. 

Wiele osób uwierzyło również w mit, że pluskwy są przyciągane do brudnych miejsc, często wskazują na fakt, że gospodarstwa domowe o niskich dochodach często cierpią z powodu inwazji pluskiew bardziej niż inne. Podobnie jak różnice budżetowe w przypadku hoteli z wyższej półki i tańszych moteli, jest to również kwestia finansowa. Całkowite wytępienie pluskiew wymaga zatrudnienia profesjonalistów. Gospodarstwa domowe o niższych dochodach po prostu nie zawsze mają na to środki. 

Czyszczenie całego domu nie zapobiegnie przedostawaniu się pluskiew, dopóki nadal w nim jesteś, ale może pomóc wcześniej wykryć plagi pluskiew. Może to znacznie pomóc w leczeniu i szybciej pozbyć się błędów.

Logotyp Opryski 4 You

Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl