Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Jak pozbyć się muszek owocówek?

Tagi: , |  Opublikowano: piątek, 8 lipca 2022, 09:14

Muchy owocowe to jeden z najbardziej uporczywych szkodników w domu. Bez odpowiedniej reakcji zobaczysz, że będą wracać raz za razem.

Muszki owocówki przyciągają przejrzałe owoce i stojącą wodę w ściekach, rynnach lub innych miejscach, w których może gromadzić się woda. Szkodniki te są obecne prawie przez cały rok w regionach takich jak południowy wschód, gdzie drzewa owocowe są obfite.

Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, czym są muszki owocowe, co przyciąga muszki owocowe i jak się ich pozbyć.

Czym są muszki owocowe i jak wyglądają muszki owocowe?

Muszki owocowe są bardzo małe, co utrudnia ich identyfikację. Nie wspominając o tym, że większość małych much wygląda do siebie podobnie. Jeśli jesteś w stanie przyjrzeć się muszkom owocowym z bliska, możesz zauważyć ich wyjątkowe ubarwienie.

Bliski krewny zwykłej muchy domowej, muszki owocowe wyróżniają się dużymi, jaskrawoczerwonymi oczami i jasnobrązowym lub brązowym ciałem. Muchy domowe są zwykle czarne i nieco większe niż muszki owocowe.

Muszki owocowe mają zwykle mniej niż ćwierć cala długości i mają pierzaste czułki. Większość muszek owocowych jest na tyle mała, że ​​nawet standardowe ekrany do okien i drzwi nie są w stanie ich powstrzymać. Muszki owocowe mogą zmieścić się nawet w najmniejszych otworach w domu, dlatego ważne jest, aby być odpowiednio przygotowanym.

Aby zidentyfikować inne rodzaje much, zapoznaj się z naszym artykułem, aby uzyskać pełną listę gatunków much.

Jak długo żyją muszki owocowe?

Podobnie jak inne gatunki much, muszki owocowe żyją przez 25 lub więcej dni, w zależności od ogólnych warunków życia. Ich cykl życiowy dzieli się na cztery etapy: jajo, larwy, poczwarki i dorosłe muszki owocowe. Muszki owocowe dojrzewają od jajka do postaci dorosłej w ciągu około tygodnia.

Muchy owocowe czy komary?

Muszki owocowe i muchówki są przyciągane do podobnych pokarmów i z daleka mogą wyglądać podobnie. Jednak ziemiarki można odróżnić od muszek owocówek dwiema cechami: ziemiarki często znajdują się w pobliżu roślin doniczkowych i zazwyczaj mają czarne ciała. Jak wspomniano, muszki owocowe są zwykle brązowe z czerwonymi oczami i częściej znajdują się w pobliżu owoców.

Zidentyfikowanie miejsc, w których najczęściej latają szkodniki, jest kluczem do zrozumienia, jak poradzić sobie z problemem. Masz do czynienia z komarami, jeśli brzęczące szkodniki, które widzisz, znajdują się głównie w pobliżu roślin w twoim domu lub biurze. Ale jeśli widzisz bardziej aktywne muchy w kuchni lub na podwórku, zwłaszcza w pobliżu przejrzałych owoców lub śmieci, prawdopodobnie masz muszki owocówki.

Co przyciąga muchy owocowe?

Zazwyczaj muchówki owocowe można znaleźć w pobliżu dojrzałych, przejrzałych lub rozkładających się owoców, stąd ich nazwa. Wszystko w procesie fermentacji może być atrakcyjne dla muszek owocowych.

Dwa największe atraktory muszek owocowych to miski owocowe lub drzewa owocowe w domu lub w jego pobliżu.

Miski z owocami: Jeśli masz miskę z owocami, która jest przejrzała lub gnije, prawdopodobnie przyciąga muszki owocowe. O ile miskę nie przykryjesz ręcznikiem lub folią, muszki owocowe zawsze będą w stanie wywęszyć Twoje popołudniowe przekąski. Owoce w lodówce są bezpieczne, ponieważ są zamknięte i zbyt zimne, aby mogły w nich przetrwać.

Drzewa owocowe: W przypadku drzew owocowych najlepszym rozwiązaniem jest prowadzenie regularnych prac porządkowych, w tym usuwanie zwalonych lub zgniłych owoców leżących w pobliżu drzewa. Opadłe owoce mogą również przyciągać gryzonie i inne drobne szkodniki.

Jak często rozmnażają się muszki owocowe?

W idealnych warunkach dorosłe muszki owocowe mogą żyć do 30 dni, co daje im mnóstwo czasu na rozmnażanie się i przejęcie siedliska (takiego jak kuchnia lub podwórko). Pojedyncza samica muszki owocowej może w ciągu swojego życia złożyć ponad 500 jaj. Jeśli pozwolisz, by garść much pozostała nietknięta, możesz szybko uporać się z tysiącami w nieco ponad tydzień.

Muchy owocowe żerują w pobliżu miejsca, w którym składają jaja, a po wykluciu larwy muszek owocowych kontynuują zjadanie w pobliżu miejsca, w którym się wylęgają, aż dojrzeją do dorosłości. Możesz mieć infestację rosnącą w twoim domu, nie zauważając, dopóki nie wyjdzie poza kontrolę.

Chociaż w pobliżu źródła pożywienia jest idealnym miejscem lęgowym, muszki owocowe będą również składać jaja w pobliżu:

  • Woda stojąca, taka jak rury kanalizacyjne lub rynny.
  • Pod kuchennymi szafkami łazienkowymi, w których zalega woda, nieszczelne odpływy zlewowe, czy w pobliżu wywozów śmieci.
  • Kosze na śmieci z dużą ilością zgniłego jedzenia lub rozlanego soku owocowego.
  • Otwarta butelka wina lub likier o wysokiej zawartości cukru.
  • Sterty kompostu lub pojemniki, zwłaszcza te, które przez chwilę stoją.
  • Owoce, które rozkładają się wewnętrznie, ale zewnętrznie wyglądają dobrze i są przynoszone do domu.

Jak pozbyć się muszek owocowych

Największym zagrożeniem, jakie muszki owocowe stanowią dla Twojego domu, są bakterie, które przynoszą, które mogą zainfekować żywność, czyniąc ją niebezpieczną do spożycia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pozbyć się muszek owocowych, musisz zdecydować, czy użyć domowej pułapki na muszki owocowe, czy współpracować z profesjonalną firmą zajmującą się zwalczaniem szkodników. Ogólnie rzecz biorąc, specjalista od zwalczania szkodników jest zawsze najlepszą opcją, aby szybko i skutecznie leczyć każdy problem z muszkami owocowymi.

Domowe pułapki na muszki owocowe

Rozwiązania typu „zrób to sam” zwykle wymagają znacznie więcej prób i błędów i mogą w ogóle nie działać. Nie zalecamy używania domowych pułapek na muszki owocowe, ponieważ jeśli nie zdobędziesz ich wszystkich, nieliczne muszki owocowe, które przeżyły, będą się dalej rozmnażać. Ale jeśli liczba much jest niewielka i ogranicza się do jednego obszaru, pułapka na muchy owocowe domowej roboty może załatwić sprawę.

Profesjonalna kontrola szkodników na muchy owocowe

Jedynym sprawdzonym sposobem na pozbycie się muszek owocowych jest znalezienie miejsca, w którym składają jaja i usunięcie ich ze źródła. Jeśli nie jesteś specjalnie przeszkolony w radzeniu sobie z inwazją muszek owocowych, jaja i siedliska mogą być trudne do zlokalizowania i leczenia.

Jak wspomniano powyżej, pułapki traktują muchy, które widzisz, a nie źródło. Inwazję można zwalczać bezpośrednio, współpracując z przeszkolonymi profesjonalistami z doświadczeniem w zwalczaniu szkodników, jakimi są muszki owocowe. Firmy takie jak Ogólnopolskie Centrum DDD mogą pozbyć się muszek owocowych, przyglądając się konkretnie, gdzie się rozmnażają i wdrażając kompleksowe rozwiązanie w zakresie zwalczania.

Dzięki profesjonalnej firmie zajmującej się zwalczaniem szkodników możesz proaktywnie zaplanować okresowe zabiegi, aby zapobiec powracaniu muszek owocowych do domu.

Logotyp Opryski 4 You

Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl