Polityka prywatności
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem

Chcieli zabić szczura. Nie żyje 3,5-letnia dziewczynka. Tragedia pod Ciechanowem

Tagi: , |  Opublikowano: poniedziałek, 7 listopada 2022, 09:13

Do dramatycznej sytuacji doszło w jednej z podciechanowskich wsi. Nie żyje 3,5-letnie dziecko, które najprawdopodobniej zatrłuło się środkami gryzoniobójczymi. Do szpitala trafili także jej rodzice. Prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

To było 13 września bieżącego roku. Służby otrzymały zgłoszenie o złym samopoczuciu i objawach zatrucia rodziny z gminy Sońsk. Matka i 3,5-letnia dziewczynka trafiły do szpitala w Ciechanowie.

Według wstępnych ustaleń, objawy zatrucia mogły być spowodowane niewłaściwym zastosowaniem środków gryzoniobójczych – przekazała nadkom. Jolanta Bym, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Okazało się, że środki zostały zakopane w pobliżu domu, jednak sposób działania tych środków, spowodował wydobycie się trującego gazu, który przedostał się do domu.

Dziewczynka wskutek nasilających się objawych, została przetransportowana do Warszawy, jej życia niestety nie udało się uratować.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, rodzice dziewczynki zastosowali bardzo silne środki deratyzacyjne, które powinny być wykorzystywane wyłącznie przez profesjonalnie przeszkolonych pracowników firm zajmujących się deratyzacją, tym samym wykazując się niebagatelną nieodpowiedzialnością.

Jak podaje stacja, specjalne kostki gryzoniobójcze miały zostać zakopane po zewnętrznej stronie budynku w fundamencie, a w kontakcie z wilgocią uwolniły bardzo niebezpieczny gaz.

Powyższa sytuacja została nagłośniona, ponieważ doszło do tragedii. Niestety, z naszego doświadczenia wynika, że stosowanie silnych środków chemicznych na zasadzie "zrób to sam" to wcale nie rzadkość. Apelujemy, walkę ze szkodnikami, szczególnie w momencie, w którym wymaga to użycia środków chemicznych, zostawmy specjalistom. Usługi deratyzacji są przeprowadzane w sposób całkowicie bezpieczny i eliminujący jakiekolwiek zagrożenie dla osób postronnych.

Samodzielne "zabawy" z tego typu preparatami to igranie z ogniem. W przypadku rodziny spod Ciechanowa zakończyło się niestety możliwie najgorzej.

Logotyp Opryski 4 You

Wszystkie prawa zastrzeżone – Opryski4You.pl
Używanie i kopiowanie treści i zdjęć bez zgody właściciela jest ZABRONIONE i grozi skutkami prawnymi.
Opieka i pozycjonowanie: IT AGENCJA | STRONY WWW WARSZAWA

Polecamy: Verido.pl